so., 2. prosinec 2023 16:17

Hra na oliheň, nebo hra na většího hrdinu? Již brzy se dozvíme vítěze

Trey s jeho maminkou ve Hře na Oliheň - Výzva Trey s jeho maminkou ve Hře na Oliheň - Výzva Zdroj: Netflix
456 odvážlivců se vydalo na šestnáctidenní výzvu a pouze jeden si odnese neuvěřitelnou výhru 4,56 miliónu dolarů, což je v přepočtu přes sto miliónů českých korun. Je to největší peněžní odměna, která kdy byla udělena v reality show. Účastníci se spolu utkají v dětských hrách, jako je červená zelená, cukrové placky, kuličky a mnoho dalších. Zároveň se jedná o psychicky náročnou výzvu, kde si musí vytvořit aliance a otázka důvěry je bude doprovázet až do úplného konce.

Reality show Výzva je založena na seriálu z roku 2019 Hra na oliheň. Seriál získal šest cen Emmy včetně za Lee Jung-jae za nejlepšího herce v dramatu a Hwang Dong-hyuka za nejlepší režii dramatu. Proto zde můžeme vidět mnoho podobností. V obou případech jde o zadlužené lidi či ty, kteří chtěli pomoci sobě, nebo jiným, proto touha po výhře je vysoká. Začíná to úplně stejnou hrou Červená zelená. Jedná se o dětskou hru, ve které musíte doběhnout za panenku na konci hřiště. Pokud to nestihnete na čas, nebo vás uvidí v pohybu, vypadáváte. V originálním seriálu byli lidé zabíjeni, avšak v tomto seriálu jsou účastníci pouze obarveni černou tekutinou, což znamená konec ve hře.

Už od prvního dílu si každý najde své oblíbence a je úplně jasné, že příběh Treye s jeho maminkou přiláká pozornost nejednoho diváka. Dalo by se říct, že je to až nahrané, jak neuvěřitelně procházejí spolu každou hrou, i když je to párkrát už na hraně. Zlom přijde, když se spolu spojí do dvojice a začne hra zvaná kuličky. Každý, kdo sledoval seriál ví, že je to nejkrutější hra, jelikož se vrátí pouze polovina lidí. Záleží jen na nich jakou hru si zvolí a výherce postupuje dál. I přes úsilí obou z toho vychází dobře Trey, a tak se musí rozloučit se svou nejvěrnější hráčkou. On sám působí jako hlavní hrdina celé show, proto by člověk věřil, že je to jasný výherce. Avšak toto je realita a když Trey získává číslo tři, při hře se skleněnými nášlapy, končí ve hře. I přes skupinovou podporu a domluvu o spolupráci ho potopí hračka s číslem 487, která se rozhodne nespolupracovat.

Soutěžící se při posledních hrách snažili spojit síly, avšak hra, která rozhodla o postupu pouze tří lidí v nich vyvolala zlou krev. Hra byla jednoduchá. Všichni seděli u svého stolu v kroužku se zavázanýma očima a uprostřed ležel balíček. Když někomu zaklepali na rameno byl to povel pro sundání si pásky a jít dát balíček někomu na stůl, poté se vrátit na své místo, aniž by kdokoliv tušil, že to byl on. Dále si všichni sundali pásku a ten, kdo měl na svém stole balíček musel přijít na to, kdo mu ho tam dal, jinak vypadává. V případě, že útočníka objevil, tak ho tím i vyřadil ze hry. Tímto podlým způsobem se do finále dostala pětapadesátiletá Mai s číslem 287, sedmadvacetiletý Phill s číslem 451 a sedmatřicetiletý Sam se sladkou šestnáckou. Mai miluje zahradničit a cestovat. Za výhru má v plánu si koupit domov, ve kterém bude trávit svůj důchod. Phill je hudebnik a část výhry chce darovat na ochranu oceánů. Sam se nevyjádřil, co by chtěl s výhrou udělat, avšak jakožto umělec vymyslí určitě něco kreativního.

Čísla sledovanosti jsou vysoká, nicméně na ČSFD získala Výzva pouhých 53%. Různí se i názory diváků. „Vynikající reality show, která dokázala z neférovosti udělat přednost,“ popisuje svůj názor jeden z fanoušků. I přesto, že pozitivních komentářů je mnohem více, najdou se i lidé s rozdílným názorem: „Ona to vlastně ani není reality show, ale jen hra na reality show plná očividného předstírání, že se něco děje nebo že si někdo něco myslí.“ Často se mezi komentáři shodli, že očekávali druhou sérii seriálu, ale stejně byli mile překvapeni z této reality show, která obsahovala spoustu napětí i bez scénáře.

Konec je za rohem a po devíti dílech, které už spatřily světlo světa, se čeká na poslední. Tento díl má vyjít 6. prosince na Netflixu. Všichni tři mají stejnou šanci na výhru. Těžko říct, zdali silné spojenectví mezi Samem a Phillem bude na obtíž či podporou.

 

Zobrazeno 277 krát
Naposledy upraveno: so., 2. prosinec 2023 18:32
Pro psaní komentářů se přihlaste