Daniela Širáková

Daniela Širáková

První oficiální trailer k prequelu Hry o trůny – Rod draka je na programu v sobotu druhého prosince. Dvě hlavní postavy – Rhaenyra Targaryen s Alicent Hightower jsou na plakátech pro novou sérii spolu s nápisem „krev za krev“ a „oheň za oheň“. Chystá se válka o trůn a již začátkem léta roku 2024 bychom ji měli spatřit na HBO Max.
456 odvážlivců se vydalo na šestnáctidenní výzvu a pouze jeden si odnese neuvěřitelnou výhru 4,56 miliónu dolarů, což je v přepočtu přes sto miliónů českých korun. Je to největší peněžní odměna, která kdy byla udělena v reality show. Účastníci se spolu utkají v dětských hrách, jako je červená zelená, cukrové placky, kuličky a mnoho dalších. Zároveň se jedná o psychicky náročnou výzvu, kde si musí vytvořit aliance a otázka důvěry je bude doprovázet až do úplného konce.
David Robert Seymour, zvaný Chim, byl průkopnický fotožurnalista, jehož neomluvně soucitná práce odrážela jak jeho hluboce zakořeněný humanismus, tak víru v jedinečnou schopnost fotografie probudit svědomí veřejnosti. Seymour spojil technické dovednosti, impozantní intelekt a intenzivní empatii, aby mohl fotograficky vyprávět příběhy.
Při pátečním koncertu Taylor Swift 17. listopadu v Brazílii v Riu de Janeiru zemřela třiadvacetiletá Ana Clara Benevides na srdeční zástavu z důvodu obrovského tepla. Návštěvníci vinili organizátory, kvůli zákazu vzít si vodu na stadion. Probíhá vyšetřování pro získání více faktů, avšak podle NBC to přímo nesouvisí se smrtí fanynky.
Vánoční atmosféra nabírá plné obrátky a ve městech už můžeme vidět vánoční i novoroční výzdobu. Obchody už jsou plné vykrajovátek, adventních svíček a dalších nezbytností na Vánoce. Společnost se dělí do dvou táborů- nadšenci a ti, na které je i 23.prosince brzo vcítit se do atmosféry. Pro zájemce je Winter Wonderland v Praze skvělé místo, ve kterém si budete připadat jako ve vánoční pohádce. Obklopeni budete pohádkovými bytostmi, safari zvířaty, výzdobou a atrakcemi.
Zpěvák Ben Cristovao už potřetí vystoupil ve vyprodané O2 aréně. Tentokrát překvapil fanoušky velkou postelí, na které se nad všemi vznášel. Zazpíval zde i své nové album Zvíře, které vydal neohlášeně několik hodin před koncertem. Mezi jeho hosty byli například Adam Mišík a Sofian Medjmedj, s kterými už má několik singlů nazpívaných.
Pubertou si projde každý z nás, ale když dospějeme, zapomeneme jaké to bylo. Seriál Big Mouth nám ukáže s čím se musí člověk potýkat když dospívá, a jak důležité je o tom všem mluvit. Dokazuje, že nic z toho není trapné a je to absolutně normální. Od prvních chloupků, přes menstruaci, masturbaci až po první sex. Řeší se zde také otázky feminismu, rasismu, sexuální orientace, úchylky a mnoho dalších.
Nejeden muzikant za svou kariéru čelil nařčení, že se při tvorbě nechal inspirovat u jiných autorů. Mnoho z nich kvůli obvinění z plagiátorství muselo k soudu. Někteří z toho vyšli bez problému, u jiných je to stále nejasné. Je možné, že i profesionálové si občas musejí trochu vypomoci od jiných.
HBO potvrdilo návrat Harryho Pottera v novém seriálu. Měl by být založen na všech sedmi knihách od spisovatelky J.K. Rowlingové. Pro každou sérii by měla být vyhrazena jedna série. Dočkat bychom se měli za dva až tři roky. Známé tváře vystřídají nové, ale nikdy nevíme, zda se tam někdo z nich náhodou neobjeví.
Gymnázium Josefa Ressela, jakožto nejstarší střední škola v Chrudimi má počátky již v 18. století (latinská škola). S výukou bylo započato 6. října 1863. Gymnázium sídlilo v několika chrudimských budovách než se dostalo tam, kde je dnes.
Strana 1 z 2