ne., 7. květen 2023 22:18

Každý galavečer je úspěšnější, než očekáváme. Spolupráce s ostatními organizacemi probíhá neustále, říká promotér Clash of the Stars Le Sy

Tomáš Linh Le Sy Tomáš Linh Le Sy Zdroj: Jíra Industries
Budoval si své jméno ve známe MMA organizaci Oktagon, nyní ho úspěšně tvoří projektu Clash of the Stars. Organizace, kde se spolu střetávají čeští influenceři, hlavně mezi mladou generací stále nabývá na popularitě. Známá jména ze sociálních sítí jako Freescoot, Datel, Filip Grznár, či Aleš Bejr už zde prožila svou premiéru. „Šlápli jsme do toho a chytlo se to,“ vysvětluje začátky Tomáš Linh Le Sy, šéf Clash of the Stars. Uvidíme i jeho znovu v kleci? A je na programu přechod na televizní obrazovky?

Co je to  Clash of the Stars?

  • První MMA organizace na česko-slovenském trhu zaměřena na zápasy youtuberů, influencerů a dalších známých osobností českého a slovenského internetu.
  • Zároveň představuje v českém prostředí inovace, jako například polštářovou bitvu, souboj 3 bojovníků v jednom zápase, 2 vs 2, či boj v kleci 3x3 metry.
  • První galavečer se konal 22.1 2022 v Českém Těšíně. Poslední čtvrtý galavečer už kvůli vysoké poptávce 11.3 2023 v O2 Universu (Praha).
  • V minulosti bylo možné sledovat online livestreamy zdarma na Fortuna TV, nyní jistotu představuje zakoupení přenosu skrze PPV přímo na webu Clash of the Stars.

Jak se rodil první galavečer? To jste si sepsal lidi, kteří by do toho nejspíše šli, nebo se vám už ozývali lidi, kteří by se něčeho takového chtěli účastnit?
Našel jsem si seznam influencerů, který jsem si doplnil o své vysněné tváře a začal jsem je obepisovat na emailu, Instagramu, Facebooku, prostě jak jen to šlo. Nějaký kontakt jsem našel a pak jsem se společně s týmem seznámil s Kubou Jírou (manažer influencerů a moderátor, známý pod přezdívkou Speaker. Mimo Clash of the Stars se podílel například na tvorbě reality show Like House, pozn. red.) a ten nám pomohl schůzky domluvit, protože ty lidi částečně znal. Nakonec se z něj stal další člověk, kterého jsme přibrali k sobě do týmu.

Čekal jste, že první galavečer sklidí takovou pozornost?
Čekal jsem to. I jako tým jsme čekali, že to bude tak úspěšné. Každý galavečer je úspěšnější, než očekáváme, ale samozřejmě jsme do toho šli s tím, že chceme dělat velké akce a velké galavečery, že chceme být úspěšní. Takže částečně jsme to čekali, ale vždycky nás něco příjemně překvapí.

Jak vás napadlo vytvořit takovou organizaci?
Věděli jsme, že podobné koncepty fungují ve světě a v Česku jsme cítili, že o něco podobného je zájem. Nikdo to tu nedělal, takže jsme do toho šlápli, udělali to a slavíme úspěch. Jsme rádi, že projekt funguje, že to lidi hlavně baví. Děláme tím pádem dobrou práci a show.

Impuls něco takového udělat šel prvně od vás a pak jste si našel lidi, kteří do toho s vámi šli?
Ano, přesně tak. Nejsem to jenom já, ten tým je širší, poskládali jsme ho skvěle a klape nám to náramně.

Co říkáte na výzvy do zápasu směřované na vaši osobu?
Jsem rád, že mě lidi chtějí vidět fightit (bojovat, pozn. red.), protože jsem pořád fighter. Teď mimo to i teda promotér a organizuju zápasy, ale pořád trénuju, makám a chci si ještě další zápas dát. Jsem rád, že se na to lidi těší a určitě se mají na co těšit. Udělám dobrý zápas. Třeba taky s Alešem Bejrem.

A co výzvy do Clash of the Stars obecně, filtrujete je nějak?
Tak těch výzev jsou tisíce a nemůžu je vnímat všechny.

S týmem tedy vybíráte, jaké výzvy jsou pro vás zajímavé?
Dá se říct, že ano. Někdy si něčeho zajímavého všimnu já, někdy někdo jiný v rámci týmu, to je různé.

Spolupracujete s ostatními MMA organizacemi v Česku?
Nějaká spolupráce v zákulisí probíhá neustále. Komunikace, vycházení si vstříc, ověřování si informací. Jsme tedy v kontaktu a doufám, že to tak zůstane. Máme velice dobré vztahy téměř se všemi organizacemi.

Přemýšleli jste, že byste přešli z Pay per View (platba za zobrazení stránky, pozn. red.) například na televizní obrazovky?
Přechod z Pay per View na televizi není na programu, žádná taková nabídka nepřišla. Tenhle náš model nám funguje, vyhovuje nám a zatím neplánujeme žádnou takovou změnu.

Tomáš Linh Le Sy

  • Bojovník MMA, spolumajitel a promotér Clash of the Stars.

  • Jeho matka pochází z Polska a jeho otec z Vietnamu. Sám však odmalička vyrůstal v Karviné.

  • Poprvé se proslavil díky působení v MMA Organizaci Oktagon, konkrétně Oktagon III Výzvě.

  • Nyní má v profesionálních zápasech bilanci 4 výher a 3 porážek.

Zobrazeno 164 krát
Naposledy upraveno: po., 8. květen 2023 17:45
Pro psaní komentářů se přihlaste