Martin Javůrek

Martin Javůrek

Fotbalový klub AC Sparta Praha se rozhodl v reakci na článek serveru Ruik.cz podat trestní oznámení. Ruik prostřednictvím redaktora Davida Beňa vydal zprávu, ve které hovoří o tom, že hráči Tomáš Čvančara, Jakub Jankto a Jan Mejdr měli pozitivní test na kokain. „Tento článek nemá s relevantní žurnalistickou prací absolutně nic společného. Vyvolal však nenávist a poškodil hráče i náš klub,“ říká ředitel komunikace AC Sparta Praha Ondřej Kasík. Největší reakce vyvolal článek na sociální síti Twitter, kde někteří redaktoři serveru Ruik rovnou oznámili ukončení spolupráce s tímto webem.
Budoval si své jméno ve známe MMA organizaci Oktagon, nyní ho úspěšně tvoří projektu Clash of the Stars. Organizace, kde se spolu střetávají čeští influenceři, hlavně mezi mladou generací stále nabývá na popularitě. Známá jména ze sociálních sítí jako Freescoot, Datel, Filip Grznár, či Aleš Bejr už zde prožila svou premiéru. „Šlápli jsme do toho a chytlo se to,“ vysvětluje začátky Tomáš Linh Le Sy, šéf Clash of the Stars. Uvidíme i jeho znovu v kleci? A je na programu přechod na televizní obrazovky?
První trailer na Strážce Galaxie 3 je na světě. Ve filmu dostaneme zpět hlavní hvězdy v čele s Peterem Quillem, ale trailer ukázal i nové postavy, chystající se na svůj debut. Nejočekávanější z nich je zcela jistě Adam Warlock. Upoutávka cílila hlavně na emoce a láká tak na závěrečné rozuzlení. Které charaktery jsou nejspíše nejvíce v ohrožení života? A na co se příští rok můžeme od Marvelu ještě těšit? Na dokončení trilogie čekáme už 5 let.
Obhájci bronzu z posledního mistroství světa na tom letošním končí už ve skupině. Po remíze 0:0 s Chorvatskem skončili na třetím místě.. Důvodů neúspěchu může být více, jako například stáří hráčů, nebo štiplavá atmosféra v kabině. V zápase s Chorvatskem může pak Belgii mrzet hlavně neproměnění velkých šancí útočníka Romelua Lukaka, které pak odnesl i trenér Roberto Martinez svou rezignací. Kdo by ho mohl nahradit?
Vtip? Vůbec ne. Film Cocaine Bear, který je inspirován skutečným příběhem dorazí v únoru příštího roku do kin. Příběh o medvědovité šelmě, která v osmdesátých letech spořádala přes třicet kilo kokainu by měla být směsicí žánrů, hlavní výplní filmu by mělá být černá komedie. Dnes je medvěd vystaven v obchodním centru města Lexington a místní tisk mu dal název Pablo Escobear. Snímek režíruje Elizabeth Banks a scénář napsal Jimmy Warden.
V posledním zápase na Andrově stadionu v tomto roce zvítězila domácí Olomouc v rámci 15. kola Fortuna Ligy nad Severočechy 3:0. O branky se postaral Zifčák, Spáčil a Chytil. Zápas ovlivnilo hlavně vyloučení, kdy hostující útočník Václav Sejk zamířil po tvrdém zákroku na Antonína Růska rovnou do sprch. Hanáci se díky výhře posunuli v tabulce do elitní šestky.
Gunners se po jedenácti kolech Premier League tyčí na prvním místě a dávají zapomenout na minulé nepříliš povedené sezóny. Za takovou změnou stojí několik faktorů, které je velmi zajímavé sledovat. Jak je například pro tým důležitý ´´odpadlík´´ Xhaka a na jakých postech by měl tým ze severu Londýna posílit v zimním přestupovém okně, aby opravdu mohl zabojovat o titul v Premier League a v Evropské lize?
Adidas, Gap, Balenciaga. To je jen hrstka společností, které rozvázali spolupráci s rapperem Ye. Dočasně mu byl zablokován i jeho účet na platformách Instagram a Twitter a ze dne na den tak přestal být miliardářem. Ye vzbudil kontroverzi hlavně kvůli jeho výrokům ohledně židů a nebo tím, že při pařížské přehlídce módy měl na sobě triko White Lives Matter. Jeho chování veřejně odsoudilo několik celebrit, včetně rapperovy exmanželky Kim Kardashian.
Do konce základní části Fortuna ligy chybí už jen poslední 30. kolo a my tak už můžeme s chutí sledovat, kdo zvládne závěrečné boje o titul nejlépe. Po základní části totiž bude následovat nadstavba, ve které se vzájemně střetnou i tři potencionální mistři této sezóny. Slavia Praha, Viktoria Plzeň a Sparta Praha.
30. března měl na Disney+ premiéru první díl seriálu od studia Marvel - Moon Knight. Je to vůbec první seriál Marvel Studios, který neobsahuje žádné dříve zavedené postavy. Do této doby byly vydány dvě epizody a zatím se vydává velmi zajímavým směrem, na který nejsme od Marvelu zvyklí.
Strana 1 z 2