čt., 17. březen 2022 18:16

Kočičí žena, fenomén vesnických bezdomovkyň

Kočičí žena ze Simpsonů Kočičí žena ze Simpsonů Zdroj: Fox News
Když se řekne kočičí žena, některé z vás může napadnout hrdinka Catwoman vytvořená společností DC. O ní se v tomto článku ale bavit nebudeme. Každý z nás se někdy potkal s takovou tou ,,divnou ženskou‘’, která okupuje naše město. Vždy se nějaký nadpřirozený úkaz najde. Kdo tvrdí, že ve svém městě nikoho takového nemá, tak pravděpodobně lže.

Myslím, že nejlépe tento úkaz zpracovali tvůrci velice úspěšného amerického seriálu- The Simpsons. Věřím, že většina populace je obeznámena s tím, o čem tento seriál pojednává, ale pro ty co vůbec netuší, se to pokusím přiblížit. Seriál pojednává o životě střední třídy, představovaný žlutou rodinkou Simpsonových. Odehrává se ve městečku Springfield. Paroduje americkou kulturu, společnost a mnoho aspektů lidského života. Městečko je plné různých postav, od samotné rodiny Simpsonů, přes policii, barmany, učitele, sousedy, faráře, děti, až po tzv. kočičí ženu.

Dostáváme se tedy k jádru věci. Kočičí žena je bláznivá. Nemůžeme o ní říct, že je bezdomovkyně. Dům má. V jakém stavu se nachází, to už je věc druhá. Je obklopena miliardami koček. Všude s nimi chodí, respektive oni chodí za ní. Neustále si něco blábolí a pokud ji naštvete, je velice pravděpodobné, že na vás sešle svou kočičí armádu. Je to takové to klasické individuum, co ve městě nikdo nechce, ale všichni musí jeho existenci trpět. 

Nicméně, ráda bych vám představila svou vlastní kočičí ženu, která okupuje naši malou vesničku. Její jméno je nám vlastně dosud neznámo, proto ji všichni přezdívají kočičí ženou. Hned vám vysvětlím proč. Snažila jsem se ji vyzpovídat, ale kdykoli jsem se jí na něco zeptala, poslala mě do patřičných míst a nebo mě požádala o peníze na pivo. Tato žena má už přes padesát let. Je prakticky slepá a neustále v podnapilém stavu. Vždycky ale poznáte když se k vám blíží. Její chůze je totiž doprovázena houfem mňoukajících koček. Momentálně pobývá v chatrči na hřbitově. Tam ale moc času netráví. Svůj volný čas tráví klepáním na dveře ostatních domů nebo lidem chodí po zahradách. Také často chodí na výlety do vedlejšího městečka. Tam si koupí pár piv a jde zase zpátky. Být vámi bych si dávala pozor, nikdy nevíte kam ji kroky zavedou. Až jednoho večera uslyšíte mňoukání koček, je možné že je bude doprovázet jejich královna. 

Zobrazeno 966 krát
Naposledy upraveno: ne., 27. březen 2022 10:47
Pro psaní komentářů se přihlaste