Klára Kostíková

Klára Kostíková

Fyzioterapie. Málokdo z nás ví, co to vlastně vůbec je. Jen zdatní a vytrvalí jedinci se přihlašují na studium tohoto oboru a doufají, že jednou budou pomáhat vrcholovým sportovcům v jejich kariéře. Brněnský student fyzioterapie, Martin Paš, nám prozradil detaily skrývající se za tímto oborem.
Když se řekne kočičí žena, některé z vás může napadnout hrdinka Catwoman vytvořená společností DC. O ní se v tomto článku ale bavit nebudeme. Každý z nás se někdy potkal s takovou tou ,,divnou ženskou‘’, která okupuje naše město. Vždy se nějaký nadpřirozený úkaz najde. Kdo tvrdí, že ve svém městě nikoho takového nemá, tak pravděpodobně lže.
Reality show LIKE HOUSE nám přináší novou sérii. Již po třetí se seznámíme s novou partou infuencerů, kteří stráví tři měsíce ve vile, kde každý den plní různé úkoly, točí zábavná videa a tráví společně čas. Překoná tato nová série dvě předchozí nebo se z ní vyklube propadák?
Dokument, známý také jako Tinder Swindler, se už dlouho drží mezi top 10 nejlepších na Netflixu. Celým snímkem nás provází tři ženy, které se staly obětí podvodu. Vypráví příběh,o jejich seznámení s teď už známým podvodníkem Simonem Levievem. Jak už název celého dokumentu napovídá, seznámili se pomocí aplikace Tinder.
Abychom si ujasnili situaci, ne každá babička je stejná. Ale o zkušenost jít nakupovat s tou mojí se s vámi prostě musím podělit. Pochází ze Slovenska a tyto kořeny v ní naprosto převládají. Zásadně se řídí příslovím ,,lína huba holé neštěstí’’. Když chce něco říct, tak to prostě řekne, i kdyby to bylo bůh ví jak trapné, nebo nevhodné. Tato její vlastnost nám ale značně zkomplikovala naše nákupy.
Jde o jednu z nejznámějších leteckých katastrof, která se dne 13. října 1972 stala pro nejméně polovinu mladých mužů a jejich rodin z Uruguaye osudnou. Odbytím půlnoci posledního dne roku 2021 si připomínáme 50 let od této tragédie. Na palubě bylo 45 lidí, nakonec přežilo jen 16. Aby se zachránili, museli překonat sami sebe a dělat věci, které se jim navždy vryly do paměti.
Statistiky tvrdí, že ročně je zneužito několik stovek dětí. Jelikož se ale většina případů odehrává v domácnosti za tzv. zavřenými dveřmi, tak se již zmiňované číslo může enormně lišit. A to hlavně z důvodu, že ne každý případ je někde nahlášen. Dětské oběti jsou často v takových případech naprosto bezmocné a touto zkušeností jsou provázeny celý život.
Tereza Hlůšková, která byla v Pákistánu odsouzena na 8 let a 8 měsíců za pašování drog, bude propuštěna. Dne 1. listopadu 2021 proběhlo v Láhauru odvolávací řízení. Podle pákistánského práva nebylo plně prokázáno, že by Tereza Hlůšková byla tou, kdo drogy pašoval, řekl její advokát Saif ul Malúk. Přesný termín propuštění a návratu do České republiky zatím není znám.