čt., 27. duben 2023 00:35

Komentář: Martin Hašek se ujal Zbrojovky Brno. Je to správné rozhodnutí klubového vedení?

Martin Hašek v zápase se Slovanem Liberec Martin Hašek v zápase se Slovanem Liberec Zdroj: fczbrno.cz
Vedení FC Zbrojovky Brno odvolalo trenéra Richarda Dostálka. Na jeho místo přišel Martin Hašek a má jediný úkol. Vyhnout se barážovým příčkám a udržet tak Zbrojovku v první lize.

Martin Hašek má za sebou významná trenérská angažmá. Od roku 2011 vedl pražskou Spartu. Dvakrát obsadil druhou příčku v tabulce. Po dlouhodobých neúspěších ale v evropských pohárech došlo ke změně ve vedení Sparty a Hašek byl postupně přesunut na pozici hlavního trenéra „B“ mužstva Sparty. Poté se v červnu v roce 2014  přesunul do tehdy druholigových Pardubic. Zde vydržel pouze půl roku a pak po dohodě s vedením odešel. Jednu sezónu si vyzkoušel trénovat i Vlašim. Následně se v dubna 2017 vrátil do první ligy v roli trenéra Bohemians Praha 1905. Nakonec ho ale vedení v říjnu 2019 odvolalo kvůli špatným výsledkům, když za dvanáct zápasů získal dvanáct bodů.

Teď po dlouhé trenérské pauze začíná psát novou kapitolu své kariéry. Od 11. dubna 2023 je hlavním trenérem Zbrojovky Brno, která se v jarní části ligy trápí a hrozí jí sestup do nižší ligy. Tomu má Hašek zabránit. Je na to ale vhodný trenér? Zkušenosti s první ligou rozhodně má. To popřít nelze, ale prozatím se mu v jeho trenérské kariéře nijak nedařilo. Nejdéle vydržel u Klokanů, ale i tam to nakonec dopadlo špatně.

Svoji generálku proti Pardubicím zvládl. Zbrojovka vyhrála 2:1. Začátek výsledkově ideální. O týden později své mužstvo vedl proti Slovanu Liberec. Po půl hodině hry už prohrávala Zbrojovka 3:0. Reakce trenéra? Nechal vystřídat svého nejlepší střelce s důvodem, že už to byl prohraný zápas a nechtěl hráče zbytečně vysilovat. Klub, který hrál o záchranu a měl před sebou ještě šedesát minut hry, zápas vzdal. Dohrál ho jen z povinnosti. Takto by trenér rozhodně uvažovat neměl. Týmu má vštípit vítěznou mentalitu. Má je vyburcovat k lepším výkonům. Každý zápas je hratelný, když zbývá dostatek času. 

Příští kolo se Zbrojovka utká s Českými Budějovicemi a musí vyhrát. Pokud zápas znovu takto „prodá“, tak předpokládám, že s tím určitě vedení klubu nebude spokojené a minimálně Haška upozorní, proč ho angažovali a co je jeho úkolem. Vše nám ukáže čas, ale zatím nejsem přesvědčen, že Martin Hašek byl tou správnou volbou a budu rád, když dokáže opak.

Zobrazeno 191 krát
Naposledy upraveno: čt., 27. duben 2023 18:45
Pro psaní komentářů se přihlaste