čt., 12. prosinec 2019 20:06

Místo televize kino, místo salátu popcorn. Největší filmové trháky letošních Vánoc.

Počítačová animace (CGI) hodně fanoušků vyděsila. Počítačová animace (CGI) hodně fanoušků vyděsila. Zdroj: Universal Pictures
Vánoční svátky jsou tu co nevidět. Do kin se tedy dostane spousta nových filmů, které vytrhnou ze zimního spánku i ty největší filmové spáče. Nejen, že filmová studia na plátna uvedou své největší a nejočekávanější uchazeče o filmové ceny, myslí také na rodiny. Děti budou s velkou pravděpodobností trávit prázdniny doma s rodiči, kterým se tak naskýtá jedinečná možnost vzít do kina i své nejmenší a zbavit se případné práce s programem. Na své si samotřejmě přijdou i studenti. Za tímto účelem jsou zde následující možnosti, které nabízí pro každého něco. Ať už se jedná o muzikály, životopisné snímky, „tří-áčkové" filmy, filmy pro děti, nebo horor, který doplňuje širokou škálu žánrů, které se objeví přes svátky v kině. Vytáhněte tedy kalendáře (a ne ty adventní) a udělejte si mezi svátky trochu času na následující filmy. 

 

Star Wars: Rise of Skywalker (Vzestup Skywalkera)
Série filmů Star Wars je bezesporu perfektní příklad zmíněného „tří-áčkového" titulu, který je zároveň pro celou rodinu a zásobuje tak kina už delší dobu vysokými počty diváků. Tentokrát přinášejí tvůrci pomyslný dárek v podobě posledního dílu ze ságy Skywalker. Fanoušci se tedy znovu postaví do řady na lístky, aby zhlédli zakončení (hlavní dějové linky) světoznámé klasiky ve velkém stylu. Přestože budoucnost Hvězdných válek zůstává zatím otázkou, může se Vzestup Skywalkera stát filmovým počinem roku.
Cats (Kočky)
Někomu se zdá filmová adaptace známého muzikálu Andrew Lloyd Webbera jako noční můra, zatímco ostatním se jeví jako možná noční můra. Ponechme ale internetové hašteření stranou. Tvůrci rádi vydávají zfilmovaná představení v době vánočních svátků a ke všemu s Hugh Jackmanem v hlavní roli. Jako příklad postačí Bídníci nebo Největší showman. Muzikál Cats necílí pouze na fanoušky tohoto divadelního představení, ale hlavně na rodiny, které si mohou zpříjemnit večer novým dílem režiséra Toma Hoopera. V novém muzikálu se představí i filmové a televizní hvězdy jako James Corden, Ian McKellen, Taylor Swift, Idris Elba a další.
Spies in disguise (Špióni v převleku)
Samozřejmě, že se najdou děti, které muzikál Cats a akční Star Wars úplně nenadchne, a o ty se postarají tvůrci z Disney Fox. Jako nonšalantní detektiv, který se omylem změní v holuba, se představí Will Smith a Tom Holland se ho, jako mladý vědec, bude snažit vrátit zpět do normálu. Zda bude tento film alespoň z části tak dobrý, jako vánoční nadílka, se budou moct mladší diváci přesvědčit už na první svátek vánoční.
Black Christmas (Černé Vánoce)
Horrorové filmy jsou v době vánočních svátků spíše raritou, alespoň tedy v širším kontextu, z toho si všakt vůrci z Blumehouse Productions nic nedělají. Rozhodli se nenápadně předělat patnáct let starou původní verzi stejnojmenného filmu pro novou generaci. Pro nové „mladší“ diváky předělali děj tak, aby pro ně byl stravitelnější. Původní fanoušci varují, že trailer může být dost „spoilerovitý“ a pro lepší zážitek by si tak měli užít celý film na velkém plátně.

Zobrazeno 1025 krát
Naposledy upraveno: so., 14. prosinec 2019 10:01
Pro psaní komentářů se přihlaste