so., 14. prosinec 2013 11:43

No Name ovládli Horní náměstí

Nejen fanoušky kapely No Name se to hemžilo v neděli 8. prosince na olomouckém Horním náměstí. Tato šestičlenná slovenská parta začala svůj set v 18 hodin a skvěle jím podtrhla pohodovou adventní atmosféru. Stejně zabodovala i před dvěma lety, kdy vystoupila v Olomouci taktéž v rámci programu vánočních trhů.

Celý koncert otevřela už tradičně píseň Lekná z alba Slová do tmy. Nemohly chybět ani takové hity jako Žily, Ty a tvoja sestra, Stromy, Čím to je, Starosta, Večnosť a další. Zazněl také jejich poslední singl Sľuby, který aktuálně hraje většina rádií a letošní léto se dokonce vyšplhal na první místo v hitparádě hranosti českých a slovenských skladeb v českém éteru. Vánoční píseň Biela krása byla v nové houpavější úpravě skutečně houpavá. Dav totiž dostal za úkol kolébat se ze strany na stranu, čehož se zhostil velmi zodpovědně a snad každý v tuto chvíli musel zapomenout na předvánoční shon a užíval si opravdovou pohodu.

No Name hýřili dobrou náladou, kterou doslova nakazili celé publikum. To kapela  potěšila i chválou na Olomouc a na celou Moravu, kde si prý připadá jako doma. "Olomouc, ďakujem, že si," uvedl frontman Igor Timko velmi mile jeden z jejich známých hitů z alba Počkám si na zázrak. Tento pětatřicetiletý rodák z Košic si tradičně získal hlavně ženskou část publika, a to svými koketními pohyby, gesty a házením oček na jednotlivé dámy, což je jeho specialita na každém koncertě.

Zhruba hodinové vystoupení prodloužila píseň Prvá. Bubeník Ivan Timko se totiž přimluvil za celé Horní náměstí  žádající o druhý přídavek.  Na třetí už ale bohužel nezbyl čas, a tak si Olomoučané budou muset počkat, až No Name zavítají do jejich města znovu.

Těšit se však můžeme na pokračovaní vánočního programu olomouckých trhů. Na stagi vystoupí například reggae-rocková parta Homebwoyrasta, Robbie Williams Revival, skupina Turbo, Vladimír Hron, David Spilka nebo Heidi Janků. Více o programu zde.

 

Foto: Adéla Kocmánková

Zobrazeno 2377 krát
Naposledy upraveno: út., 2. prosinec 2014 21:46
Pro psaní komentářů se přihlaste