út., 3. květen 2016 14:12

Outlander - seriál pro holky?

Outlander - seriál pro holky? Zdroj: Oficiální facebooková stránka seriálu Outlender
Když mi moje kamarádka řekla, že si zahrála jako komparsistka v seriálu Outlander, záviděla jsem jí, přesto, že jsem neviděla ani jeden díl. To ale nebylo nic proti tomu jak jí závidím teď, když jsem shlédla celou první sérii. Seriál, jehož název je do češtiny přeložen jako Cizinka, je romance odehrávající se v dechberoucí skotské krajině v dobách dávno minulých. Hlavní hrdinka totiž nepřicestovala z jiného místa, ale z jiného času.

Claire (Catriona Balfe), sestra v polní nemocnici britské armády po skončení války v roce 1945 žije klidný život se svým manželem Frankem (Tobias Menzies). Při výletu na mýtická místa Skotska se jí však stane prapodivná věc. Přenese se v čase, do doby přesně o dvěstě let nazpět. Zde se zamiluje do horala Jaimeho (Sam Heughan) a show plná lásky, sexu, ale také úžasné přírody a historických událostí může začít.

I přesto, že se celý námět může na první pohled zdát až příliš jednoduchý, podařilo se z něj tvůrcům vytěžit opravdu hodně. Zapomenout na svého muže ve své době a začít nový život o dvě stě let zpátky? Nebo se pokusit opět pomocí kouzla vrátit zpět do roku 1945? Rozhodnutí není vůbec jednoduché a sám divák si rozhodně nemůže jednoduše vybrat, kterému z nich fandit.

Claire však do drsné atmosféry brzy zapadne a s Jaimem vytvoří pár, kterému nelze nedržet palce. To můžou ocenit především dámy. Seriál navíc nešetří nahotou a erotickými scénami, kterých je v jednotlivých dílech opravdu požehnaně. Možná někdy až příliš. Outlander, jako romantickou ságu plnou romantiky, skvěle vyvažují části věnované historickým událostem tehdejšího Skotska. Skvělou práci odvádí především Tobias Menzies, který si kromě Franka v seriálu zahrál také Frankova předka, Johnatana Randalla, sadistického vojenského důstojníka. Ten má tu čest jak s Claire, kterou se několikrát pokusí znásilnit, tak s Jaimem, kterého k smrti zbičuje. Navození drsné atmosféry se tvůrcům opravdu vydařilo na jedničku.

Další pochvalu musí dostat soundtrack. Ten se skutečně povedl. Typická skotská muzika náramně dokresluje atmosféru. A zahájení každého dílu pomocí jemné zpívané znělky nebylo v žádném případě šlápnutím vedle.

Outlander je seriál, který mě po dlouhé době nadchl. Bohužel se díly mohou zdát příliš dlouhé, až zdlouhavé. Nic jiného se však od seriálu s jednou dějovou linií, kdy každý díl trvá padesát minut, čekat nedalo. Posuny v ději jsou však viditelné a podívaná na dva krásné hlavní hrdiny, ale také neskutečnou přírodu Skotska, stojí za to.

Zobrazeno 3290 krát
Naposledy upraveno: út., 3. květen 2016 21:11
Pro psaní komentářů se přihlaste