so., 10. prosinec 2016 20:58

Po 11 letech se vrátili do Stounu! Tata bojs fanoušky nezklamali

Tata Bojs předvedli neskutečnou show. Tata Bojs předvedli neskutečnou show. Zdroj: Teresa Polachová
Ve frýdecko-místeckém klubu Stoun se v pátek 9.12. sešli fanoušci kapely Tata Bojs. Alternativní hudební skupina z pražské Hanspaulky se do Stounu vrátila po dlouhých jedenácti letech a po 21. páteční hodině zahájila svou neopakovatelnou show.

Skupina Tata Bojs vznikla v roce 1988. Milan Cais a Marek Huňát ji založili už na základní škole a svou popularitu si drží dodnes. Pravděpodobně to byl důvod, proč v pátek nebyl klub zaplněn puberťáky, ale převážně fanoušky, kteří na „tatáčích“ vyrůstali. Koncert odehráli ve svém tradičním složení – Milan Cais zpíval a bubnoval, Mardoša měl na starosti baskytaru a taneční prvky, Vláďa Bár kytaru, Jiří Hradil klávesy a Dušan Neuwerth se postaral o kvalitní zvuk. Všichni své povinnosti zvládli bravurně i přes určitá omezení, jako byla Milanova zatejpovaná ruka nebo nízký strop, který Mardošovi nedovolil vysoké výskoky.

Koncert zahájili písničkou Filmařská z alba Ležatá osmička. Jako další zazněla Elišce, po které nasadili rychlejší tempo na písničku, kterou nás všechny udělali Šťastnější. U písně Skovka Milan opustil bicí soupravu a bouchání do basového bubnu se chopil Mardoša. Čas zbyl i na modlitbu s textem „moje jediný přání je Opakování“ a taky na přenesení do francouzských ulic s písničkou Ztraceni v překladu. Zapomenout nemohli na Radioamatéra, Antikvariát či Usínací, na to, že „není malých rock'n'rollí“ v písničce Pěšáci a ani na písničku Světová, ve které si Milan a Vláďa v kšiltovkách střihli rapovou část místo známého Vladimira 518. Předvedli toho skutečně hodně a předali publiku spoustu energie, a to i přesto, že předešlý večer koncertovali v Olomouci.

V závěru show Mardoša vytasil svůj foťák, kterým koncerty pravidelně dokumentuje a udělal skupinovou fotku. Později se s kompaktem pohyboval i po klubu, kde fotil převážně fanoušky, kteří si přišli vybrat něco z jejich merchandisingu – pořídit jste si mohli například trička, placky, bločky či cédéčka. Postupně se u stánku sešli všichni členové kapely a ochotně se fotili a podepisovali každému, kdo měl zájem.

Letos v listopadu Tata Bojs odehráli svůj první koncert se symfonickým orchestrem. Koncert byl také přenášen živě na internetu, ale pokud jste ho nestihli, nezoufejte – Český Rozhlas na svých stránkách uvádí, že část koncertu odvysílá ČRo Radiožurnál 24. prosince večer!

Zobrazeno 2243 krát
Naposledy upraveno: so., 10. prosinec 2016 21:52
Pro psaní komentářů se přihlaste