ne., 22. březen 2020 19:05

Pokáč opět nezkalamal!

Jak na korona virus "POKÁČOVA RYCHLOVKA" Jak na korona virus "POKÁČOVA RYCHLOVKA" Zdroj: Frekvence 1
Pokáčovy texty jsou známé pro svůj suchý humor a ponaučení vyplývající z reálného života. Zpěvák má čím dál větší základnu skalních fanoušků a není se čemu divit. V těchto nelehkých časech stejně jako další jeho kolegové nezahálel a složil písničku s názvem „Jak na koronavirus (Pokáčova Rychlovka)“.

Na YouTube Frekvence 1 se 13.3. 2020, tedy den po vyhlášení nouzového stavu v České republice, dostala písnička i s doprovodným videoklipem, která za dobu svojí existence získala přes 445 tisíc zhlédnutí a byla tak vyhlášena klipem týdne.

V době celosvětové pandemie slyšíme kolem sebe hlavně, ať neztrácíme smysl pro humor a zachováme klid. Zpěvák Jan Pokorný alias Pokáč se rozhodl také lidem poradit, jak se teď nejlépe chovat. Do rukou si vzal pouze ukulele a s klidným výrazem radil lidem ve slokách, ať si myjí ruce, tisknou se pouze ke svým ženám, neperou se v obchodě o toaletní papír, na obličej si sahají jen v nejnutnějších případech a také nic olizují. Zdůraznil i nařízení vlády, aby se lidé zdržovali převážně doma a nechovali se na pár dní k ostatním lhostejně.

V poslední sloce dodává celé písni ještě větší optimismus s tím, že než se nadějeme zůstanou nám na tuto nejistou dobu pouze vzpomínky a špajz plný toaletního papíru. A až celá záležitost s koronavirem pomine, lidé se budou moct zase tisknout ke komu chtějí.

Písní na téma koronaviru a současných událostí s tím spojených vzniklo více. Mezi nejznámější patří například písnička od kapely Mirai „Dej si roušku“, na které se podílela i známá zpěvačka a herečka Nikol Štíbrová. Další píseň nazpíval zpěvák Xindl X „Roušky“, kde naráží na politickou situaci a šití roušek.

Zobrazeno 1104 krát
Naposledy upraveno: ne., 22. březen 2020 20:33
Pro psaní komentářů se přihlaste