Dominika Veselková

Dominika Veselková

Chile-Nejen korona virus trápí obyvatele jedné z nejvíce hornatých zemí světa. Sucho je obrovský problém, na který se v posledních letech klade větší a větší důraz. V Chile nyní zavedli pojem megasucho.
Olomouc - V Olomouckém kraji vznikne továrna, která by měla zaměstnat až 300 lidí. Nová firma na výrobu respirátorů by měla začít fungovat do čtyř měsíců. Vlastníkem je americká společnost Honeywell.
ne., 22. březen 2020 19:05

Pokáč opět nezkalamal!

Pokáčovy texty jsou známé pro svůj suchý humor a ponaučení vyplývající z reálného života. Zpěvák má čím dál větší základnu skalních fanoušků a není se čemu divit. V těchto nelehkých časech stejně jako další jeho kolegové nezahálel a složil písničku s názvem „Jak na koronavirus (Pokáčova Rychlovka)“.
Česká republika - U Českých drah se poslední dobou událo mnoho změn. Teď tu máme další, tváří jejich nové kampaně je Ivan Trojan. Celý propagační spot je zpracován jak jinak než vtipnou formou.
po., 24. únor 2020 10:07

Kameňák zas a znova

Není snad Čech ten, kdo neviděl nebo alespoň neslyšel nic o legendární komedii Zdeňka Trošky s názvem Kameňák. První tři díly nepatřily na ČSFD mezi nejlépe hodnocené, jakmile se ale pokusil ztvárnit film jiný režisér, procenta klesla ještě více. A co teprve hodnocení, když se jedná o Kameňák v seriálu?
Praha - Pražská policie pátrá po muži, který v tramvaji stříhá ženám vlasy. První případ se stal minulý týden v tramvaji v Praze 1. Žena jedoucí v tramvaji pocítila, že se jejích vlasů někdo dotýká. Když vystoupila, zjistila, že jí chybí celý pramen. Okamžitě přivolala policii, která dle záznamu z pouliční kamery objevila muže, který s ženou cestoval. „Tohoto muže potřebují kriminalisté k případu vyslechnout, v tuto chvíli ho vnímají jako svědka," uvedl mluvčí policie Jan Daněk. 
 Olomouc – Z aktuálního průzkumu agentury STEM/MARK vyplývá, že až tři čtvrtina Čechů plánuje darovat svým blízkým k Vánocům knihu. Nemusí to být však obyčejné knihy, do trendu se dostávají i knihy interaktivní a scrapbooky.
st., 27. listopad 2019 20:35

Věstonická venuše navštívila Olomouc

Olomouc-Ozbrojenci budou nyní dva týdny obklopovat vitrínu Věstonické venuše ve Vlastivědném muzeu Olomouc. Poté se vzácná soška vrátí zpět do trezoru v Brně.
pá., 8. listopad 2019 12:02

Vánoční trhy brzy vypuknou

Olomouc - Už od 22. listopadu se celé Horní a Dolní náměstí hojně zaplní stánky s občerstvením a dekoracemi. Město Olomouc naplánovalo bohatý program i pro tento rok. Vystoupí zde místní divadelní, hudební a komediální soubory. Nebudou chybět ani známí zpěváci.
Rakousko - V České republice vstoupil protikuřácký zákon v platnost na konci května roku 2017. Byli jsme zároveň 23. zemí, která se přidala do tohoto řetězce. Znamená to, že ve všech prostorách, kde se konzumuje či připravuje jídlo a pití je zakázáno kouřit cigarety.
Strana 1 z 2