so., 12. březen 2016 22:48

Jo Nesbo se dočká druhého filmu podle své knihy

Norský spisovatel Jo Nesbo Norský spisovatel Jo Nesbo Zdroj: www.ceskenoviny.cz
V Česku nejúspěšnější detektivka Sněhulák norského autora Joa Nesboho se v příštím roce konečně dostane do kin. Názornou ukázku toho, jak mrazivé a krvavé to může na severu být, zrežíruje Tomas Alfredson. V hlavní roli problémového kriminalisty Harryho Holea uvidíme Michaela Fassbendera. 
Jo Nesbo je přezdíván mimo jiné také jako Král severské krimi. Jeho osobitý styl psaní si zamilovaly tisíce čtenářů, každého věku. Jo totiž napsal i sérii knih pro děti s doktorem Proktorem. Jeho detektivní příběhy jsou krvavé, děj nepředvídatelný a dechberoucí. Série deseti knih, které spojuje postava komisaře Harryho Holea je přesně tím, co lze od skandinávské krimi očekávat.

Jo Nesbo má již jednu knihu zfilmovanou. Jsou to Lovci hlav, jejichž filmové zpracování se povedlo více než dobře. Přesto však Jo vyčkával a práva k Harrymu Holeovi dlouho prodat nechtěl. "Upřednostňuju spíš tisíce Harryů v hlavách mých čtenářů, než aby byl spojován s jedním hercem," řekl Jo při své loňské návštěvě Prahy. Na rok 2013 se už chystala premiéra v pořadí sedmé "Holleovky" - Sněhuláka. Nesbo prodal autorská práva Martinu Scorseseovi, který ale Sněhuláka odsunul do pozadí. Upřednostnil práci na snímcích Silence a The wolf of Wall Street, což mu na jednu stranu nelze dávat za zlé. Režii nakonec popustil, u filmu ale zůstal jako jeho výkonný producent. Nový režiér - Tomas Alfredson – je známý třeba filmem Jeden musí z kola ven.

V příběhu Sněhulák se v hlavní roli komisaře, notorického alkoholika a workoholika Harryho Holea představí Michael Fassbender. Harry Hole bude pátrat po sériovém vrahovi, který velice rád staví sněhuláky a nechává na nich něco ze svých obětí. Například šálu. Povede-li se režii alespoň trochu věrně napodobit atmosféru knihy, čeká nás nezapomenutelný zážitek, který pro mnohé z nás navždy ovlivní stavění sněhuláků. Sněhulák by se do kin měl dostat 13. října.

Zobrazeno 9369 krát
Naposledy upraveno: ne., 13. březen 2016 13:39
Pro psaní komentářů se přihlaste