pá., 9. prosinec 2022 11:59

První trailer Strážců Galaxie 3 láká na závěrečnou emoční jízdu

Strážci Galaxie 3 Strážci Galaxie 3 Zdroj: Disney
První trailer na Strážce Galaxie 3 je na světě. Ve filmu dostaneme zpět hlavní hvězdy v čele s Peterem Quillem, ale trailer ukázal i nové postavy, chystající se na svůj debut. Nejočekávanější z nich je zcela jistě Adam Warlock. Upoutávka cílila hlavně na emoce a láká tak na závěrečné rozuzlení. Které charaktery jsou nejspíše nejvíce v ohrožení života? A na co se příští rok můžeme od Marvelu ještě těšit? Na dokončení trilogie čekáme už 5 let.

Tak jsme se traileru dočkali ještě tento rok. Upoutávka na film režiséra Jamese Gunna nám toho nečekaně ukázala mnoho a vyvolala spoustu konspiračních teorií. Vrací se všechny postavy z předchozích dílů v podobě Petera Quilla (Chris Pratt), Draxe (Dave Bautista), Mantis (Pom Klementieff), Nebuly (Karen Gillan) a Rocketa a Groota, o jejichž hlas se starají Bradley Cooper a Vin Diesel. Překvapivě se vrací i Gamora (Zoe Saldana), která nejdříve zemřela ve filmu Avengers: Infinity War a poté se vrátila její verze z minulosti v Avengers: Endgame. Bude tedy zajímavé, jestli si znovu najde cestu k Peterovi, nebo ji čeká jiná dějová linka.

Celkově se trailer nese v hodně emotivní atmosféře. Zdá se tedy, že si pro nás James Gunn chystá další těžce střebatelnou smrt. Přece jenom, v prvním díle jsme Strážců Galaxie hned v prvních 10 minutách sledovali smrt Quillovi matky a na konci sebeobětování Groota. V druhém díle poté smrt Youndua, která patří k těm vůbec nejemotivnějším v celém Marvelu.

A kdo by měl být v nadcházejícím filmu v největším ohrožení? Z traileru můžeme usuzovat, že hlavně s postavou Rocketa to nevypadá nejlépe. Budeme mít možnost sledovat jeho backstory a z jeho slov, že už nebude utíkat lze usoudit, že se pro jeho postavu chystá velké rozuzlení. V bezpečí by nemusela zůstat ani postava Draxe. Celá jeho motivace a dějová linka se totiž opírala o pomstu své rodiny zabitím Thanose. Jelikož je Thanos mrtvý, těžko říct, co teď s Draxem bude a jestli jeho postava najde uplatnění v budoucích projektech od Marvelu, nebo jestli ho čeká jiné zakončení než smrt.

Z nových postav jsme mohli v traileru vidět hlavního záporáka jménem High Evolutionary (Chukwudi Iwuji), ale také představení Adama Warlocka (Will Poulter). Jeho postava byla teasnutá v potitulkové scéně Strážců Galaxie 2, kde ho stvořila Ayesha, aby se pomstila strážců za to, že jí ukradli baterie a způsobili za sebou řadu nepříjemností. V komiksech je Adam Warlock významnou postavou. Poprvé byl uveden ve Fantastické čtyřce a v komiksech například vedl Strážce galaxie, či nosil rukavici nekonečna. Na jeho vývoj měl největší zásluhu právě záporák filmu High Evolutionary. Ten by měl být také stvořitelem Rocketa, v backstory se tak nejspíše dozvíme více o této postavě. V komiksech jde o původně lidského vědce posedlého evolucí a vývojem, který vše v okolí vede k dokonalosti.

Na pokračování a dokončení trilogie čekáme už 5 let, proto teď přišel nejvyšší čas tento dobrodružný a sountrackově nejplnější příběh ze všech filmů Marvelu dokončit. Předtím nás ale ještě v příštím roce z Marvel filmů čeká Ant-man Quantumania, kde se jako záporák představí Kang. Strážci Galaxie 3 zamíří do kin 5. května a co je potřeba říct po prvním traileru je, nezapomeňte si kapesníky. Snad pro nás James Gunn připravil perfektní finále pro možnou nejlepší trilogii v Marvelu.

Strážci Galaxie 3 trailer

Zobrazeno 306 krát
Naposledy upraveno: pá., 9. prosinec 2022 16:28

Související články

GLOSA: Svatý Babiš v Prezidentském duelu
GLOSA: Svatý Babiš v Prezidentském duelu
  ne., 22. leden 2023 22:38
V Česku přibývá trans dětí
V Česku přibývá trans dětí
  čt., 19. leden 2023 22:31
Kauza Tate
Kauza Tate
  so., 21. leden 2023 10:22
Pro psaní komentářů se přihlaste