po., 22. duben 2019 09:39

RECENZE: Girlboss

Plakát seriálu Girlboss Plakát seriálu Girlboss Zdroj: zdroj: www.imdb.com
Girlboss je docela nevšední americký seriál od Netflixu, který si rádi pustíte ve všední odpoledne. Příběh měla na starosti tvůrkyně Kay Cannon, která už má na svědomí dvě výborné komedie Ladíme a Kazišuci. Tentokrát se nechala inspirovat knižní předlohou Sophie Amorusové, dívky, která založila internetový módní obchod Nasty Gal Vintage.

 

Děj se tedy točí kolem života jedné sprosté, sebestředné, ufňukané mladé holky Sophie Marlow, která sekla s vysokou, z každé práce ji vyhodí, nemá peníze ani na nájem a na jídlo, ale je moc hrdá na to, aby zašla za bohatým tatínkem a poprosila ho o pomoc. Seriál se až vtíravě snaží o jakékoli ztotožnění diváka s hlavním hrdinou. Děj chce být co nejvíce reálný a těžký jako je opravdový život, až reálný vlastně vůbec není. Jak se říká, každý extrém škodí, a v tomto případě to platí také.

Na druhou stranu by se měl ocenit fakt, že postavy nejsou dokonalé, jak to často bývá v seriálech pro mladistvé. Ani jedna z postav není bez chyb. Divák tak může sledovat jejich jak špatná, tak dobrá rozhodnutí a postupné pracování s jejich nedostatky. Seriál není černobílý, nenarazíme na kladné ani na záporné hrdiny.

Herečku Britt Robertson, která ztvárnila hlavní postavu Sophie, osobně nemám moc ráda. Přijde mi stejná v každé roli a až přehnaně afektovaná. Možná proto se pro nepříjemnou nesympatickou Sophii tak hodila. Vedlejší postavy jsou nevýrazné, ale vůbec ne špatně zpracované. Herecké výkony v tomtu seriálu nenadchnou ani neurazí.

Girlboss je odpočinkový pohodový seriál dokonalý po dlouhém dni v práci. Nehledejte v něm ale nic většího nebo dokonce filosofického, protože to nenajdete. Já jsem se u seriálu příjemně pobavila, ale nevím jestli bych na něj začala koukat ještě někdy znovu. Po naprosto nestranném zvážení hodnotím Girlboss jako nadrůměrný seriál, kterému náleží krásných zasloužených 60%.

Zobrazeno 900 krát
Naposledy upraveno: út., 23. duben 2019 20:23
Pro psaní komentářů se přihlaste