čt., 24. říjen 2019 20:41

Recenze: Scary Nights jsou tu, máme se bát?

G-Eazy G-Eazy Zdroj: FB rappera
Gerald svým fanouškům přinesl předčasnou halloweenskou nadílku. Osm nadupaných tracků s neoposlouchanými rapovými jmény na featu, rádiovky, klubovky, temnější tóny a špetka nostalgie. Démoni a Andělé, dámy a pánové, zatáhněte rolety, dejte si sluchátka do uší a pojďme se společně vydat na cestu skrze Scary Nights!
A Very Strange Time G-Eazy

Úvodní skladba Scary Nights už nemůže být více G-Eazy. Tohle je klasický Gerald. A kdo tohohle Amíka sleduje delší dobu, přesně ví, o čem mluvím. Lyrika nepřináší nic revolučního, místy nám G. hodí zajímavý punch line a beat je fajn. Od prvního tracku na albu nebo EP chci ovšem víc. Další v řadě je singl I Wanna Rock, na kterém hostuje mladičký Gunna. Ten nedostal moc prostoru a klidně bych zvládla poslouchat singl bez něj. Gerald nám jemně zdissoval Lil Xana a přiznal, že Him and I was a lie!

S tímto EP je to jako na horské dráze. Full Time Cappers mě jednoduše nebaví, je to taková ta rovinka, kterou musím překonat, abych zase mohla mít pořádnou jízdu. A ta právě nastává s temnými tóny tracku Big Ben. Pak tu máme singl K I D S, o kterém pořádně nevím, co si myslet. Na featu něco mumlá Dex Lauper, baví mě to? Asi jo. V temnotě se ještě chvíli povezeme díky Hittin Licks. Bohužel je to krátká, zato kvalitní jízda a už míříme do finále.

Závěr EP je velmi příjemný dojezd. Sedmý singl Demons & Angels patří zkušenému raperovi s démonským projevem The Game a andělskému hlasu Miguela. Poslední skladbu jsem si zamilovala hned na první poslech. Nemůžu si pomoct, ale při ní mám blaženější úsměv, než chlap pět vteřin po tom. A Very Strange Time s jeho chytlavou melodií odmítám dostat z hlavy! Nevím, jestli to byl záměr či ne. Ale když se G-eazy ptá „Where is my mind" vykouzlí mi tahle fráze ještě větší úsměv na rtu a okamžitě si vzpomenu na stejnojmennou hitovku od The Pixies. Zároveň tahle závěrečná skladba krásně uzavírá celkem dobře vyvážené EP, na kterém si každý najde to svoje. 

Hodnocení: 7/10

Mou topovku z EP Scary Nights si můžete poslechnout níže.

Zobrazeno 882 krát
Naposledy upraveno: ne., 27. říjen 2019 17:00
Pro psaní komentářů se přihlaste