st., 12. květen 2021 14:32

REPORTÁŽ: Hentai Corporation dokázali převést své šílenství i do online podoby

Hentai Corporation, 7.5.2021, KD Mladá Boleslav Hentai Corporation, 7.5.2021, KD Mladá Boleslav Zdroj: youtube.com/hentaicorp
Už když na konci března kapela oznámila svůj koncertní live stream nazvaný Live in Očkovací centrum, bylo zcela jasné, že to bude šaškárna a divadlo ve velkolepém měřítku jedinečných Hentai Corporation. Realita však ve výsledku předčila očekávání. Na koncertě nechyběl Andrej Babiš, Miloš Zeman, nebo dokonce všemi milovaný Agent 005 % Jan Hamáček. No, ne tak úplně…

A proč Live in Očkovací centrum? Ne proto, že by se koncert opravdu konal v některém z očkovacích center a jednalo se o další (ne)zdařilou kampaň vlády na medializaci očkování. Ale zase tak daleko od pravdy nejsme. V místě konání koncertu, tedy v Kulturním domě v Mladé Boleslavi, se očkovací centrum skutečně nachází. Ne však v malém sále, kde se konal samotný koncert, ale v sále hlavním. I tak jsme se mohli nechat naočkovat alespoň virtuálně od pana doktora Škarohlída. Sice doktora technologie a ochrany životního prostředí, ale stále doktora.

Na získání financí pro uskutečnění samotného koncertu v této těžké době kapela založila za pomoci portálu obyvak.tv crowdfundingovou kampaň. Skromný milník 20 tisíc korun pokořila velice brzy a na konci kampaně fanoušci nastřádali neuvěřitelných 125 tisíc korun, což kapele zajistí nejen pokrytí nákladů na uskutečnění přenosu, ale i nahrávání nového singlu a natočení klipu.

Show zahájil komediální výstup herců z Divadla Maso (a přátelé), kdy zejména na počátku tisíciletí oblíbený mrazírenský vůz firmy Family Frost za zvuku jeho typické znělky přivezl poněkud méně typický obsah na ještě méně typické místo – pytel s mrtvolou na hřbitov. Ta však nakonec skončila hozená zpátky za plotem, což nemohlo uniknout nikomu jinému než Richardu Krajčovi, který je vždy všude a u všeho. Bohužel. Pytel nakonec končí zpět v mrazírenském voze, který v dalším záběru couvá ke kulturáku v Mladé Boleslavi. Snaživí zaměstnanci dotáhnou pytel až na pódium, a nakonec z něj vylézá Radek Škarohlíd – zpěvák skupiny Hentai Corporation. Že to zní šíleně? V pořádku.
Samotný koncert pak kapela zahájila znělkou ze seriálu Nemocnice na kraji města a slovy zpěváka: „Tady Sova, tady Sova… Hentai Corporation, vy k****,“ a energickou titulní skladbou posledního alba Synthetic Limits (Of Blossoming Omnipotence), ze kterého později ještě skupina zahrála skladby Tardigrade hunt, Paralyzed a The Fall of Johann M.

Kamera, světla a zejména zvuk byl od počátku naprosto skvělý a dynamický. Na atmosféře zdánlivě skutečného živého koncertu přidala i desítka pařících vylosovaných šťastlivců s negativními testy a respirátory v hledišti. Navíc byli vybaveni i ochrannými obleky nebo lékařskými plášti. Zkrátka očkovací centrum. Někteří z komparzistů měli masky Jana Hamáčka, Miloše Zemana, Andreje Babiše, Adama Vojtěcha či Jana Blatného, ale jako vždy byl ten nejdůležitější z nich zcela jistě Lubomír Volný. Ten celý koncert ležel na okraji pódia pouze ve spodním prádle a jeho hlavním úkolem bylo kromě potěšení oka i zvedání titulků s názvy skladeb. Mezi exministry zdravotnictví nechyběl ani ten současný – Petr Arenberger, který čestně visel na boku kytarového aparátu.

Další skladbou byla Trash Island z loňského EP se skutečně poetickým názvem 00420603545450. Skladba poukazuje na tvory žijící „v poklidu“ na ostrově z odpadků, což se zdá být aluzí na budoucnost lidstva. Z téhož EP zazněla i Methlocked nebo bluesově laděná Rise For The Last Time. S přáním k devadesátým narozeninám věnovala kapela Jiřině Bohdalové i skladbu Tragedy Of Uncle Hitler, v jejímž dnes již zcenzurovaném videoklipu se herečka, sice nedobrovolně, leč jistě ráda, objevila. Na setlistu se pro Hentai Corporation netypicky nacházela i medley coverů, a to konkrétně Long Tall Sally od Little Richarda a Highway Star od Deep Purple, ve které perfektně vynikl Škarohlídův ječák.
Celý večer zakončila finální trojice skladeb – Až ti řeknu Davida Kollera, a všem známé stálice Dokktor Zaius a „Bobři“ neboli Equilibristic Brides.

Zobrazeno 3348 krát
Naposledy upraveno: čt., 13. květen 2021 15:41
Filip Rabenseifner

Student muzikologie a mediálních studií, redaktor na KlasikaPlus.cz, copywriter na TopRanker.cz, editor zde na PresUP a správce facebookové stránky PRES.UPmedia.

Pro psaní komentářů se přihlaste