čt., 29. říjen 2015 12:37

Ricky Gervais již počtvrté na Glóbech

Ricky Gervais již počtvrté na Glóbech Zdroj: independent.co.uk
Britský stand-up komik, režisér a herec přijal pozvánku na pozici hostitele předávání prestižních cen Zlatých Globů. Ricky toto udílení cen moderoval již třikrát a to v letech 2010, 2011 a 2012. Jeho humor byl ale kritiky později označen za velmi kontroverzní až drzý, a tak se Ricky sám do další spolupráce příliš nehrnul. O to větším překvapením bylo, že Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA) v pondělí oficiálně oznámila, že se ujme moderování v následujícím roce.

"Jsme nadšeni, že Ricky bude opět moderovat nejzábavnější udílení cen svým nenapodobitelným způsobem." uvedl později pro americký týdeník Variety ředitel NBC Entertainment Robert Greenblatt. "Odzbrojující a překvapivý, Ricky je připraven ocenit a poslat do výšin nejlepší práce letošního filmu a televize. Zapněte si pásy." 

Ricky je slavný stand-up komik známý pro své sprosté vtípky mířené většinou na pobožnou část populace, obézní lidi nebo třeba homosexuály. Proto je také často kritizován, jelikož je jeho humor chvílemi opravdu brutální a ne každý ho snese, obzvláště v Americe. Proslavil se ale hlavně britským seriálem Kancl, ve kterém sám hraje jednu z hlavních rolí a který také sám režíruje. Zahrál si také v jednom z dílů americké verze stejnojmenného seriálu.

"Překročil hranici," komentoval Rickyho druhé moderování v roce 2011 tehdejší prezident HFPA Phillip Berk. Ricky se ale k moderování vrátil i o rok později, než na své místo pustil herečky Tinu Fey a Amy Poehler. K další spolupráci se kvůli negativní kritice příliš nehrnul a tři roky si dal od moderování Glóbů pauzu.

Ceny Zlatých Glóbů jsou po předávání Oskarů druhým nejsledovanějším a nejprestižnějším udílením cen v Americe a předávají se již od roku 1944. Jedná se o ocenění za nejlepší práci v předešlém roce v oblasti filmu a televize. 

Zobrazeno 2273 krát
Naposledy upraveno: so., 31. říjen 2015 22:58
Pro psaní komentářů se přihlaste