čt., 20. duben 2017 22:49

The Kooks a jejich indie rocková show se po roce vrací do Prahy

Zpěvák a frontman kapely Luke Pritchard Zpěvák a frontman kapely Luke Pritchard Zdroj: www.edp24.co.uk
Praha - Britská čtveřice The Kooks opět navštíví Prahu. Na pódiu v Malé sportovní hale představí skladby napříč všemi vydanými alby a chybět nebude ani jejich nejčerstvější tvorba. Koncert odehrají v pátek 26. května v rámci svého letošního turné. Jako předskokani vystoupí domácí kapela Lake Malawi.

Lístek na pražský koncert můžou zájemci pořídit jak na portálu Ticketpro, tak na portálu GoOut za 990 korun.

Fanoušci se kromě britských The Kooks mohou těšit i na populární českou pop indie kapelu Lake Malawi, jež vznikla ze střípků dnes už neexistujících Charlie Straight. Svůj úspěch stačili od roku 2013 posunout dokonce až za hranice domácí půdy, tudíž není divu, že předskakovali například i americké kapele 30 Seconds to Mars. V prosinci Lake Malawi chystají nové album Surrounded By Light, jenž se zdá být dalším velkým krokem dopředu. 

Turné, se kterým The Kooks začali v dubnu tohoto roku ve Velké Británii, bude pokračovat také i v jiných evropských státech jako je Německo, Belgie, Francie nebo Švýcarsko. Stopy téhle party ale nebudou končit pouze na hranici Evropy. V plánu mají totiž ještě koncerty v Indonésii a v Rusku.

The Kooks v České republice nezazáří poprvé. Již v roce 2012 vystoupili na královehradeckém festivalu Rock for People, kde ale koncert nedohráli kvůli silné bouřce. Znovu pak přijeli minulý rok v rámci prvního ročníku Prague Metronome Festivalu.

Letošní turné se nese v duchu ‚Best Of‘

V květnu se kromě koncertů mohou fanoušci těšit i na jejich první kompilační album s názvem The Best Of…So Far obsahující nejúspěšnější hity ze všech čtyř studiových alb se dvěma novými písničkami Be who you are a Broken vow. The Kooks se za svou kariéru již několikrát vyšplhali na vrchol britské hitparády a dostali se tak do středu mediální pozornosti. „Na posledním albu, které jsme vytvořili, jsme pracovali každý individuálně. Skvělá věc na tomhle albu je ta, že je to opravdu skupinové album – všechny nacvičené písničky hrajeme spolu,“ řekl o nově chystaném kompilačním albu frontman skupiny Luke Pritchard. „Má to stejný druh energie, kterou jsme měli na našich prvních deskách, a od kterých jsme se na chvíli vzdálili. Nyní se k nim ale vracíme zpátky,“ dodal Luke v rozhovoru pro server NME. Kapela tak na svém turné představí nejen hudební novinky, ale také hity, jimiž vyprodávali kluby v dřívějších letech.

Inspirováni nenahraditelným Davidem Bowiem se z mladých vysokoškoláků v roce 2004 zformovala dnes skvěle fungující hudební skupina The Kooks. V současné době ji tvoří frontman, zpěvák a jeden ze zakládajících členů kapely Luke Pritchard, původní kytarista a klávesista Hugh Harris, ke kterým se pak v roce 2008 přidal basový kytarista Peter Denton a v roce 2012 bubeník Alexis Nunez. Tím tedy vystřídali dva původní členy Maxe Raffertyho a Paula Gerrada. Tahle indie rocková formace na sebe nenechala dlouho čekat a již v roce 2006 vydala své debutové album Inside In/Inside Out pod záštitou jednoho z nejznámějších britských vydavatelství Virgin Records, které spolupracovalo se skupinami jako The Rolling Stones, 30 Seconds to Mars, Daft Punk či hudebníkem Pharellem Williamsem. Následující roky pak The Kooks vydali ještě další tři studiová alba s názvy Konk, Junk of the Heart Listen, čímž si v podstatě získali fanoušky z celého světa.

Zobrazeno 2143 krát
Naposledy upraveno: pá., 21. duben 2017 21:44
Pro psaní komentářů se přihlaste