po., 12. prosinec 2016 09:36

Ty Nikdy Label se zastavili v Brně

Raper Idea při svém výstupu Raper Idea při svém výstupu Zdroj: Dominika Gerychová
Brno - Pátek 9. prosince byl ve znamení dalšího vydařeného koncertu českých raperů z Ty Nikdy Label. Tentokrát se v plné sestavě zastavili v brněnském klubu Fléda. Učinili tak čtvrtou zástavku na jejich Ty nikdy label tour 2016.

Toto liberecké uskupení má své kořeny ve Zlíně, kde Josef Změlík aka Idea spolu s jeho kamarádem Fattem začínal hudební kariéru a později k sobě připojili zbylých deset členů. Právě zde v předchozím týdnu sklidili velký úspěch, dále také v Ostravě a Olomouci.

První vystupující DJ Fatte dokázal naladit dav do správného rytmu a nálady, poté ho vystřídal Kenny Rough a s ním se na stagi objevil i Rest. Tento mladík dokázal bez doprovodu hudby rozproudit krev příznivců hned při první písni, když s ním téměř všichni zpívali její slova. Zato liberecký Paulie Garand spolu s nejnovějším členem labelu Roseckem vyvolali mírně rozporuplné emoce posluchačů. Zejména pro mladší z nich byl největším očekáváním večera, pár jednotlivců však upřednostnilo skleničku alkoholu před jeho výstupem. „Sorry, ale Paulieho fakt nemusím,“ poznamenal chlapec při odchodu z místnosti. Připravil se tak o povedené saxofonové sólo a improvizaci Kennyho. Následoval je méně známý člen skupiny Krok Spet a energický Idea, doprovázený DJ Fattem a Boy Wonderem.

Samozvaný exhibicionista Lukáš Jedlička dokázal přesvědčit publikum o své showmanské povaze během pár vteřin od nástupu na pódium, když se mu rozvázala tkanička. „Zavaž mi to, zlato, díky,“ poprosil dívku v přední řadě. Vyřešil tak na první pohled komplikovanou situaci a pokračoval v rapování. O několik chvil později zase přerušil tok rýmů, aby mohl s úsměvem pochválit dekolt jedné ze slečen a poté bez mrknutí oka zase plynule navázal. Neméně zábavným byl MC Gey, známý pro své drsné vtipy a objemné kudrnaté vlasy připomínající paruku. Při slovním souboji s Maniakem z BiggBoss labelu nechal vyvést svého protivníka ochrankou.

Zklamáním večera byla pro nejednoho návštěvníka absence společných písní, důkazem byl křik názvů některých oblíbených písní jako Vlci nebo Horolezci. Pomyslnou cenou útěchy mohlo být značkové oblečení Paulieho Garanda, prodávané u východu, kde se sám autor na chvíli zdržel, aby produkty propagoval. Příznivci Ty Nikdy budou mít letos možnost poslechnout si opět všechny členy již tento čtvrtek v pražském Rock Cafe, další den rapeři zavítají do jediného slovenského města v jejich seznamu, Bratislavy.

Zobrazeno 1793 krát
Naposledy upraveno: po., 12. prosinec 2016 23:07
Pro psaní komentářů se přihlaste