st., 29. listopad 2017 22:25

Vypsaná fixa dobyla Sono

Skupina Vypsaná fixa Skupina Vypsaná fixa Zdroj: Daniel Oravec
Brno – Milovníci české kapely původem z Pardubic si v úterý 29. listopadu přišli na své v centru Sono. Vypsaná fixa přijela do Brna v rámci turné Tady to někde je a zahrála ty největší hity. Vše začalo dlouhými frontami na schodech a skončilo v kotli. Centrum Sono praskalo ve švech, kvůli velkému počtu diváků museli organizátoři přesunout začátek koncertu o půl hodiny, aby stihli „odbavit“ fanoušky jedné z předních českých rockových kapel.

Samotný koncert začal předčítáním textu o vzniku nové v pořadí osmé desky, která obsahuje dvanáct písní a kapela ji vydala začátkem února tohoto roku. Zpěvák Michal Mareda, zvaný Márdi, usedl ke stolku a poutavě četl. Sám na začátku uvedl, že je toto předčítání předkapelou a že se čeká na všechny fanoušky, kteří se zatím ještě do sálu kvůli frontám nedostali.

Poté začal samotný koncert. Ten skupina otevřela písní Klid a mír a ticho z nového alba. Tato pomalejší skladba pomaličku rozehřála dav účastníků, aby byli připraveni na to, co přijde později. Následovali nové písně jako Robí Valentýn nebo Limity. Až po současné desce přišla řada na staré hity. Kotel u pódia vřel. Vlna rukou nesla nespočet těl, která vylézala na pódium a odtud se davem nechala nést. Sonem hřměli písně jako Lunapark, Suprkino nebo Holka s lebkou. Pro tento koncert Vypsaná fixa zvolila netradiční směsici ze svých starších alb. Díky tomu je fanoušci jednou vytleskali zpět na scénu a podruhé dokonce jedna z fanynek vylezla na pódium. „Přejete si taky všichni Ledňáčky, tak jako já?“ zeptala se do mikrofonu publika. Tímto odvážným krokem přilákala skupinu k hraní. Ti následně zahráli Mažoretku, vyprosené Ledňáčky, které na koncertě hráli poprvé, nebo klasiku v podání Dezoláta. „Z tohohle budeme žít ještě dlouho,“ prohlásil Márdi k publiku.

24131751 330232324109809 3248521446458855058 o

V závěru koncertu hlavní frontman Márdi začal vytahovat z prvních řad náhodně fanoušky. To strhlo všeobecné nadšení a najednou se na scéně ocitlo okolo čtyřiceti fanoušků, kteří tančili, zatímco bubeník Petr Martínek, Pítrs, bubnoval rytmus do láhve od vína.

Tak skončil jeden z mnoha koncertů z tour, kterou tato skupina zakončí v Lucerně 20. prosince. Mezitím ji čeká ještě pět koncertů.

 

Zdroj fotky: Print video music

Zobrazeno 1815 krát
Naposledy upraveno: pá., 1. prosinec 2017 22:57
Pro psaní komentářů se přihlaste