Sára Davídková

Sára Davídková

čt., 9. květen 2019 19:59

Časopis STIGMA - realizace projektu

st., 1. květen 2019 22:27

LAYOUT ČASOPISU STIGMA

Haag - Monsantnský tribunál odprezentoval právní názory pěti mezinárodních soudců. Cílem bylo objasnění důsledků některých činností společnosti Monsanto, která je jedním z největších producentů fosfátových herbicidů a jiných ropných derivátů. Otázkou zůstává, můžeme mluvit o tzv. ekocidě?
ne., 12. březen 2017 18:34

Ukliďme svět, ukliďme Česko

V sobotu 8. dubna proběhne dobrovolná úklidová akce, která má za úkol odklidit nepořádek z naší přírody, vesnic a měst. Úklidy po celém světě pořádá hnutí „Ukliďme svět“ a může je podpořit každý, a to nejen přímou účastí, ale i finančně, materiálně nebo mediálně. 
Faberova Kniha by mohla být pokládána za nepřímé varování. Varování lidstva před sebou samým. I když by bylo možná příhodnější napsat varování světa před lidmi. Stejně tak by se na ni dalo nahlížet jako na výpověď zfanatizovaného narkomana, který vám v průběhu děje podsouvá jeho postoje a to, jak byste asi měli vnímat "realitu". Tenhle příběh nabízí až příliš mnoho výkladů a lhala bych, kdybych napsala, že se nebavím u jejich objevování.
Lidé si letos poprvé mohou zvolit svou osobnost Moravy, a to prostřednictvím ankety. Nominace významných Moravanek a Moravanů skončila v pondělí 17. října a celkový počet nominovaných čítá dvacet významných osobností. Od úterý 18. října je otevřená anketa pro širokou veřejnost, ve které zájemci mohou vyjádřit svůj postoj a přispět tak k hlasování. Ukončení hlasování proběhně v neděli 18. prosince.
Odense, Dánsko - Haruki Murakami, momentálně nejprodávanější japonský autor, obdržel v neděli 30. října literární Cenou Hanse Christiana Andersena. Předávání proběhlo v dánském Odensu, rodném městě slavného pohádkáře a cenu Murakamimu předala sama dánská korunní princezna Mary. Spolu s oceněním spisovatel obdržel v přepočtu 1 816 000 korun. Haruki Murakami pronesl proslov v anglickém znění, ve kterém vyzýval lidi, aby se učili žít společně se svými "stíny".
Kavárenský festival Kavárny naživo posbíral inspiraci z období československé první republiky a do útulných míst prosycených čerstvě mletou kávou a dobrou náladou, se tak snaží vnést prvky umění. Během jednoho měsíce v období od 30. září do 28. října se tak návštěvníci mohou zúčastnit nejrůznějších workshopů, koncertů, přednášek a mnoho dalšího.