Šimon Přívratský

Šimon Přívratský

USA - V březnu přidalo americké rapové duo na svůj Instagram příspěvek ohlašující nové album. Bude se jednat o čtvrté studiové album dvojice z New Orleans. Ponese název New World Depression a vydání je plánované na 14. června 2024.
Baltimore - Do dvou a půl kilometrového mostu v americkém Baltimoru narazila okolo půl druhé místního času velká kontejnerová loď. Kvůli nárazu plavidla do klíčové podpěry se velká část mostu zřítila do řeky Patapsco, přes kterou most vedl. Zatím není jasné, proč ke srážce došlo, nejpravděpodobnější teorií zůstává, že loď ztratila pohon a stala se tak neovladatelnou. V době havárie projíždělo přes most několik vozidel, dle hasičů spadlo do vody nejméně sedm lidí.
Česká republika - Školské odbory se bojí, že by menší výdaje státu na regionální školství mohly značně uškodit kvalitě vzdělávání. Zaměstnanci se proto rozhodli stávkovat. Do stávky se zapojí i další odborové svazy.
Občané amerického státu Ohio rozhodli o legalitě potratu. Stalo se tak 7. listopadu v občansky iniciovaném referendu. Na hlasovacím lístku byl tento dodatek pod číslem 1.