Tereza Janečková

Tereza Janečková

Letos slyšel o Dakaru snad úplně každý, jelikož ho poprvé po 23 letech vyhrál Čech. Dokonce ne jeden, ale dva. Hned za zlatým Macíkem se umístil Aleš Loprais, který má Dakar v rámci rodinné tradice. Na závody jezdí už řadu let, snadné to však neměl, protože „za volantem chtěný nebyl a cestu si musel vyšlapat.“
Opava - Matěj Šembera, David Strožík, Šimon Bala a Martin Vícha, čtveřice mladíků, kteří se už více než tři roky pokoušejí bavit lidi svou muzikou. Nutno dodat, že to byl a stále je velice Dobrý pokus! Přesně takto se totiž tato studentská kapela z Opavy jmenuje. Svou grungeovou, ale dle vlastních slov „prostě svou“ tvorbu prezentují různě po Opavsku a Ostravsku, už si však zahráli například i v Olomouci a letos plánují cesty ještě dál. Se mnou si popovídali nejen o svých začátcích, tvorbě nebo plánech.
ne., 19. listopad 2023 10:17

Opava opět kulturně ožila

Opava- Uběhl další rok a zimní edice Opavského Slunovratu je zase za námi. Kulturní festival nabídl hudebníky z Česka i zahraničí, divadelní představení, nebo besedu. Největším lákadlem však byla bluezová hvězda Shanna Waterstown. Došlo také na tradiční Slam Poetry Exhibici a nechyběly ani komentované prohlídky muzea a Blücherova paláce.
pá., 20. říjen 2023 17:35

Jičínské muzeum se loučí

Jičín - Regionální muzeum a galerie v Jičíně se loučí se svou stálou expozicí a taky s návštěvníky, kterým teď na tři roky uzavře své dveře. Budovu čeká rekonstrukce a bude se pracovat na nové expozici. Galerie, momentálně vystavující díla Martina Mulače, otevřená zůstane i nadále.