út., 15. březen 2016 12:21

Kohouti nezvládli úvodní zápas play-off

Plzeňská ČEZ Aréna Plzeňská ČEZ Aréna Zdroj: www.commons.wikipedia.org
Plzeň - Olomoučtí hokejisté nezvládli úvodní zápas letošního play-off. Na ledě domácí Plzně prohráli v prodloužení 0:1 a stejným poměrem se Plzeň ujala vedení v celé sérii.

Zápas začal ve velkém tempu. Už po první půl minutě šli hosté do přesilovky po faulu Kubalíka, ale přerušil ji nedovolený zákrok hostujícího Buce. Celá první třetina byla plná vyloučení. V 8. minutě fauloval domácí Mario Bližňák, a Olomouc tak měla šanci prověřit plzeňského gólmana Machovského. Největší šance domácích přišla ve 14. minutě, ale Skleničkovu ránu Konrád vytěsnil. Olomouc přišla v první třetině o svého útočníka, když se zranil Húževka. Hosté se pak ubránili dvěma přesilovým hrám.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu. Vyloučení byla na obou stranách, stejně tak i šance. V 25. minutě dali domácí branku, která ale nakonec neplatila. Po přihrávce se Kubalík dostal do samostatného úniku, ale rozhodčí zapískal ofsajd. Gólmani na obou stranách byli stoprocentní, na Konráda nevyzrál Johnson, Bližňák ani Kubalík. Machovského na druhé straně pokoušel Eberle a Herman.

Na začátku třetí třetiny měl šanci hostující Eberle, ale z hektické dorážky trefil pouze horní tyč. Olomouc dostávala místy Plzeň pod tlak, nicméně gólem v základní hrací době fanoušky nepotěšila. V následném prodloužení nebezpěčně pálili domácí Preisinger a Kracík, avšak bez úspěchu. Hostující Holec poté nastřelil dvakrát tyč, poprvé v 68. a podruhé v 75. minutě. Vyhlídky na samostatné nájezdy utnula v 77. minutě Olomouc, když špatně střídala. Následovala přesilová hra a Plzni netrvalo strhnout vítězství na svou stranu ani minutu. Po Kratěnově příhrávce rozhodl zápas střelou z levého kruhu Tomáš Svoboda. Vítězná Plzeň ovšem přerušila sérii, kdy v každém zápase základní části dokázala vstřelit aspoň jednu branku v základní hrací době.

Zobrazeno 1720 krát
Naposledy upraveno: út., 15. březen 2016 14:28
Pro psaní komentářů se přihlaste