so., 7. listopad 2009 21:13

Memoriál 17. listopadu

Vendula Horníková
Jako každý rok se olomouckém bazéně 7. listopadu konaly prestižní plavecké závody k výročí Sametové revoluce. Tyto závody sice nepatří do seriálu Českého poháru v plavání, ale i přesto se zde sjela kvalitní konkurence z České republiky, Slovenska, Slovinska a Polska.

Mezi závodníky bylo i několik reprezentantů těchto zemí. Memoriál 17. listopadu pořádá plavecký klub Univerzita Olomouc (UnOl), letos však organizace z jeho strany lehce zaostávala za svým vysokým standardem. Od zbytečně protahovaného odpoledního finálového bloku až po drobné problémy se startovním zařízením. Ale nic to neměnilo na kvalitě závodů a podaných výkonů ze strany plavců.

Na těchto závodech jsou do programu každoročně zařazeny všechny padesáti a stometrové disciplíny, tzn. motýlek, znak, prsa a kraul a hlavní a zároveň nejvíce dotovanou tratí je zde 200 metrů polohový závod. Na této trati chyběla hlavně u žen česká konkurence, u mužů zde svedl velmi napínavý závod Jakub Schwarz s Jiřím Vlčkem (oba jsou plavci brněnského plaveckého klubu), kdy druhý jmenovaný nakonec závod vyhrál. U žen v této disciplíně zvítězila polská reprezentantka Agnieszka Ostrowska doslova o „parník“. Ta samá žena zvítězila i na obou prsařských tratích. U mužů nejvíce zářil brněnský Martin Verner, který ovládl sprinty na 50 metrů motýlek a kraul a také na obou dvojnásobných tratích dokázal svou účast proměnit ve vítězství.

Zobrazeno 1700 krát
Naposledy upraveno: út., 2. prosinec 2014 21:36

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste