Lenka Vacková

Lenka Vacková

URL internetové stránky:

V nominaci na Oscara jsou i dva české filmy

Zveřejněno v: ZPRÁVY
USA – Akademie filmového umění a věd zveřejnila shortlist kandidátů na Oscary za rok 2019. Za Českou republiku jsou nominováni v kategorii Nejlepší zahraniční film Nabarvené ptáče od režiséra Václava Marhoula a v kategorii Krátký animovaný film je zde Dcera režírovaná Dariou Kashcheevovou. O umístění v užším výběrů pěti filmů v každé kategorii rozhodne hlasování od 2. do 7. ledna 2020, finální nominace budou zveřejněny 13. ledna. Předávání cen proběhne 9. února v Dolby Theatre v Los Angeles, Kalifornie.
USA – Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) oznámil detaily o návratu na Měsíc. Uskutečnit by se tak měl v roce 2024, součástí posádky bude astronautka, která se stane první ženou na Měsíci. Od posledního přistání mise Apollo 17 v roce 1972 uběhne více než 50 let.

V Jihlavě se bude o Vánocích bruslit

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Jihlava – Podoba letošních vánočních svátků v Jihlavě se liší od let minulých nejenom novým rozestavením stánků prodejců, ale i větším důrazem na místní umělecké spolky. Největší novinkou je ledové kluziště, které bude přístupné veřejnosti. Při starém zůstane hlavní prostor celého dění, bude jím Masarykovo náměstí. Taky se bude konat už tradiční jarmark.

VÝSTAVA: Labyrint informací a ráj tisku

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Praha - K výročí 300 let od prvního vydání periodických novin v českém jazyce vznikla ve spolupráci Národního muzea a Unie vydavatelů výstava, která se věnuje historii tištěných novin a časopisů. Tato výstava probíhá od 17. října do 21. ledna příštího roku v Historické budově Národního muzea.

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Únor 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace