Aneta Daněčková

Aneta Daněčková

Realizace: 1. článek- Hanácký Jeruzalém je městem divadelníků 2. článek- Mým snem je si konečně zahrát hlavní roli, říká Denisa Kopecká 3. článek- Je mi líto neskloubit v divadle všechny generace dohromady, mají se totiž od sebe hodně co učit 4. článek- Jakmile vstoupím na jeviště, tak to nejsem já, ale jsem tam za tu roli, kterou hraji, říká Lukáš Kameníček 5. článek- Čím jsem starší, tím víc si nechám do režírování mluvit, říká Hana Lužná 6. článek- Na zkouškách jsou miminka, děti i dospělí. Divadlo Hanácké obce je jedna velká rodina.
Praha - V úterý dopoledne zemřel ve věku 88 let Augustin Bubník, dlouholetý český hokejový reprezentant, mistr světa z roku 1949 a čestný člen Síně slávy českého hokeje. Jeden z posledních žijících příslušníků tzv. slavné generace zemřel po delší nemoci. „Český svaz ledního hokeje vyjadřuje upřímnou soustrast rodině a přátelům zesnulého" uvedli zástupci svazu v tiskové zprávě.
Praha- Sociální sítě jsou pro děti zase o něco nebezpečnější. Teenageři v Rusku vymysleli novou interaktivní zábavu, která je podobná fiktivní hře Nerve z filmu Nerve:Hra o život. Ve hře nazvané Modrá velryba jsou mladí lidé nuceni k drastickým, nebezpečným úkolům, které se postupně stupňují a posledním z nich je sebevražda. Když hráč splní i ten, stává se ,,vítězem".
Olomouc-Tradiční pálení čarodějnic probíhá na mnoha místech po celé Evropě. Lidé se scházejí u ohňů, slaví příchod jara a stavějí májky. Nejbližší podobná akce pro olomoucké obyvatele se uskuteční na Korunní pevnůstce v neděli 30.dubna. Letošní ročník je již šestý a nově bude akce pokračovat i následující den, totiž 1.května na stejném místě. Na návštěvníky, kteří se rozhodnou tuto magickou noc strávit na Korunní pevnůstce, čeká bohatý program. Pořadatelé akce si na první i druhý den připravili zajímavé aktivity pro děti i dospělé a samozřejmě bohaté občerstvení. Vstup na akci stojí pro dospělého 50 korun a pro děti 30 korun.
Strana 1 z 2