Bára Berková

Bára Berková

st., 19. duben 2023 19:40

Kapitán Morgan opravdu existoval

Mnoho lidí na celém světe zná rum Captain Morgan, který se prodává v obchodech a barech. Jeho jméno a obraz kapitána Morgana jsou hodně využívány jako součást marketingového materiálu, který pomáhá propagovat tento rum. Nicméně, hodně lidí nemusí vědět, že kapitán Morgan byl skutečnou historickou postavou, který se proslavila jako soukromý lupič v Karibiku v 17. století.
Tradiční velikonoční zvyky v Česku zahrnují mnoho původních pohanských prvků, které se spojily s křesťanskými tradicemi. Mezi nejvýraznější patří zdobení vajíček, pomlázky, Velikonoční koledy a pečení bochánků. Velký týden před Velikonocemi zahrnuje několik dalších rituálů, včetně neděle Palmové, Večeře s Ježíšem, Zeleného čtvrtku, Dne kříže a Velikonoční soboty.
Spolek Zet-My, sídlící v Olomouci, zaměřuje svoji pomoc především na klienty s mentálním postižením a klienty s poruchou autistického spektra. Iveta Skopalová, vedoucí odlehčovací služby, odpovídá na otázky spojené s její prací. Popisuje, jakým způsobem spolek vznikl a činnosti, které poskytuje.
čt., 17. listopad 2022 22:28

SHEIN je budoucností rychlé módy

Čínská společnost SHEIN, zaměřená především na rychlou módu, oslovila generaci Z. Za levné ceny se dá koupit téměř cokoliv.
pá., 21. říjen 2022 12:55

Místo bichle raději čtečku

V posledních letech se rozrůstá trend elektronických knih, které vznikly jako alternativa knih tištěných. Může zdát, že jsou čtečky e-knih výdobytkem několika posledních let, nicméně první generace čtečky zvané „Kindle“ vytvořená firmou Amazon je dostupná ke koupi již od roku 2007.
st., 27. duben 2022 17:25

Žena, která žalovala Boha

V roce 1970 se americká sekretářka advokátní kanceláře Betty Penrose rozhodla, že chce Boha postavit před soud kvůli blesku, který zničil její dům. Díky chytrému tahu jejího zaměstnavatele a právníka Russela Tansieho si nakonec odnesla 100 000 amerických dolarů. Nebyla však poslední, kdo se o něco takového pokusil.
Matěj Musil je bývalý hráč a současný trenér dvou dorosteneckých družstev basketbalu ve Frýdku-Místku. Promluvil o své kariéře a budoucích plánech.
út., 15. březen 2022 20:27

Necítíme se bezpečně, říkají ženy

V posledních letech přibývá žen, které se nebojí promluvit o věcech, které jen jim dějí na denní bázi života. Od obtěžování náhodnými muži na ulici až po násilné činy, které si vytrpěly.
čt., 2. prosinec 2021 19:39

Sportovci motivují děti k pohybu

V poslední době lze na sociálních sítích jako Instagram nebo Tik Tok pozorovat, že se vrcholoví sportovci snaží motivovat děti k pohybu. Podle nich se děti v této době zajímají spíše o nové trendy na internetu a nevěnují čas venkovním aktivitám. Právě proto se sportovci snaží předat zkušenosti a nadšení pro pohyb mladé generaci. Vypomáhají na trénincích a motivují nováčky, aby dále pokračovali a snažili se lépe přistupovat ke zdravému životnímu stylu.