pá., 21. říjen 2022 12:55

Místo bichle raději čtečku

Místo bichle raději čtečku Zdroj: EBOOK EXPERT.CZ
V posledních letech se rozrůstá trend elektronických knih, které vznikly jako alternativa knih tištěných. Může zdát, že jsou čtečky e-knih výdobytkem několika posledních let, nicméně první generace čtečky zvané „Kindle“ vytvořená firmou Amazon je dostupná ke koupi již od roku 2007.

Elektronické knihy, také známé jako „e-knihy“, jsou běžné knižní publikace, které jsou čtenářům zpřístupněny v digitální podobě a mohou být čteny nejen na zmíněné čtečce Kindle, ale také například na počítačích, tabletech a chytrých telefonech.

Jak tedy čtečky funguji?
Stejně, jako je možné navštívit knihkupectví a koupit si knihu, je na čtečce e-knih možné navštívit „virtuální knihkupectví“ za předpokladu připojení k internetu. Další značnou výhodou návštěvy tohoto „e-knihkupectví“ je možnost sledovat hodnocení a recenze knih od čtenářů, kteří si knihu zakoupili a přečetli, mimo jiné jsou také dostupné informace o autorovi knihy, společně se seznamem dalších knih, které publikoval.

Stojí čtečka elektronických knih za to?
Cena nejrozšířenějších čteček na trhu, Kindle, se pohybuje v rozmezí 2 000 a 8 000 Kč. Záleží nejen na technických parametrech, jako například uložiště čtečky, ale také na velikosti displeje.
Přesto, že se může zdát cena poměrně přemrštěná, nesmí se pominout cenu knih, které se zakupují v „e-knihkupectví“. V kamenných knihkupectvích se ceny běžných knih pohybují okolo 400 Kč a výše, zatímco v „e-knihkupectví“ firmy Amazon začínají ceny knih kolem 100 Kč.

Možnost koupě audioknihy
Nárůst zájmu o namluvené knihy je nepominutelný. Proto se firma Amazon adaptovala a za příplatek, zpravidla kolem 50 Kč, nabízí možnost koupě audioknihy. Aby byl poslech audioknih přes samotnou čtečku možný, je Kindle vybavený službou Bluetooth, díky které si může uživatel připojit sluchátka.

Zájem o elektronické čtečky každým rokem stoupá. Je tedy možné, že bude Kindle, společně s ostatními čtečkami, tvořit v následujících letech značnou konkurenci kamenným knihkupectvím.

Zobrazeno 409 krát
Naposledy upraveno: so., 22. říjen 2022 10:58
Pro psaní komentářů se přihlaste