DĚTEM CHYBÍ POHYB, HLAVNĚ V TÉTO DOBĚ
„Děti si odvyknou od pravidelného pohybu a režimu celkově. Nebudou mít dobrou imunitu
a budou častěji nemocné. Sport a zdraví spolu úzce souvisí.“ řekla Barbora Seemanová, česká plavkyně. Krutou realitou se stává, že si děti v distanční výchově zvykly na tzv. „práci z postele“ a zlenivěly. Sportovci berou situaci koronaviru jako výzvu, kdy musí mladým ukázat, že i jednoduché cviky můžou vykonávat z pohodlí domova.
DŮLEŽITÁ JE MOTIVACE
Většina známých sportovců přidávala v období lockdownu na své sociální sítě nejrůznější videa a výzvy, které si fanoušci mohli vyzkoušet. Jednou z nejrozšířenějších výzev byla od hokejisty Jaromíra Jágra. Jágr v době koronaviru spolupracoval se značkami, které nabízí peněžní podporu pro ty, které pohybové výzvy vykonávají. „Hýbat se! Vyzývám Vás, abyste se hýbali co nejvíc a svoje pohybové aktivity fotili a postovali tady na Instagramu“ napsal Jágr pod svůj příspěvek v roce 2020.
MOTIVACE ZE STRANY RODINY
Řada sportovců radí, že správnou motivací pro dětské nadšení ze sportu je společný pohyb v rámci rodiny. Ať už se jedná o nedělní procházku v přírodě nebo sportování s dalšími členy rodiny. Pro děti je důležité, aby jim šli dospělí příkladem. „Děti se obecně více naučí od dospělých podle toho, co vidí, než když je jejich rodiče pouze k něčemu ponoukají. Pokud je tedy chceme motivovat ke sportu a naladit je na to, že hýbat se je fajn a že je to pěkný koníček nebo dokonce poslání, musíme začít my dospělí u sebe.” říká psycholog Jan Kulhánek.