Dominika Gračková

Dominika Gračková

Určitě jste si někdy říkali, co jsou ty zvláštní malé objekty létající nad vašimi hlavami uprostřed města nebo v přírodě. „Šmíruje nás někdo?“, muselo se honit v hlavách většiny z vás, kteří jste nic podobného dříve neviděli. A věděli jste, že jejich hlavním záměrem nemusí být vás vyfotit či natočit v plavkách na zahradě? Můžu vás ujistit, že jejich úmysly jsou nevinné, a tak je nemusíte považovat za „létající úchyly“, drony mohou být v mnoha věcech pro obyčejné smrtelníky velice užitečnými pomocníky.
Šternberk - Každý druhý rok se ve Šternberku koná předávání Ceny města, kdy za své zásluhy získají osobnosti či různá uskupení zasloužené ocenění. Letos tento slavnostní den připadl na neděli 15. listopadu. Následně město vzpomene na skutky dávných předků u příležitosti Dnů rodu Šternberků.
Šternberk - Příští rok si Šternberané připomenou 720. výročí od první písemné zmínky o městě. To v rámci oslav vyhlásilo soutěž o návrh loga, které by mělo v příštím roce sloužit při oslavách jubilea. Soutěže se může zúčastnit odborná i laická veřejnost. 
Chotěboř - Letošní prázdninovou sezónu odstartovalo DiskoV v Chotěboři už 5. července, akce se konala v příjemném prostředí venkovního areálu „Nádržka“. Sezónu se rozhodli pořadatelé ukončit také v Chotěboři, poslední akce nás tedy čeká 12. září ve zdejší Sokolovně.
Olomouc - Patříte mezi milovníky koček, dortíků a kávy? Proč si nepřijdete užít vše najednou do Kocourkova - nově otevřené kavárny v Olomouci na Vídeňské ulici, ze které určitě nebudete odcházet se špatnou náladou. Čtyřnozí mazlíčci, kteří v kavárně přebývají, se o hosty postarají lépe než obsluha v nejluxusnější restauraci. Stačí se pouze posadit, objednat si něco dobrého a počkat, až vám některá z koček skočí na klín.
čt., 29. říjen 2015 19:06

Jak jsem na hodinu přišla o zrak

Olomouc - Zajímalo vás někdy, jaké to je, být nevidomý? Můžete si to vyzkoušet na výstavě (Ne)viditelná Olomouc, která končí v prosinci letošního roku. Získáte na ní jedinečnou možnost prozkoumat hanáckou metropoli v absolutní tmě  - sluchem, hmatem a čichem. Zjistíte, že život bez jednoho smyslu není vůbec žádná legrace a budete rádi, že jste o ten svůj přišli na pouhou hodinku.
st., 28. říjen 2015 10:06

Obrazy a hudba v Našem kině

Šternberk - Od/Zvrácená strana mozku – tak zní název výstavy mladého umělce Martina Gračky, kterou zahájila slavnostní vernisáž v Našem kině ve Šternberku. Akce se konala v sobotu 24. října a sklidila velký úspěch jak u mladých, tak u starších účastníků. Večer nechybělo ani hudební vystoupení dvou šternberských kapel.
ČR - Nekuřákům se pravděpodobně začíná blýskat na lepší časy. Od začátku následujícího roku by měl začít platit zákon o zákazu kouření cigaret v restauračních zařízeních, na koncertech a tanečních zábavách. Návrh v červnu schválila vláda. Norma také zakazuje prodej cigaret a alkoholických nápojů v automatech. Zatímco odborníci vidí toto rozhodnutí jako krok správným směrem, Asociace hotelů a restaurací je zásadně proti.
po., 29. červen 2015 23:54

Zvítězil, přestože závod nevyhrál

Závod do vrchu Ecce Homo má ve Šternberku dlouhou tradici, dokonce se tento rok jel už 35. ročník seriálu Mistrovství Evropy. Jedním ze závodníků v kategorii historických vozů byl i Lukáš Tomeček, který prožil svůj nejúspěšnější ročník. "Největší úspěch se dostavil letos, protože se mi konečně závod podařil dojet až do konce." Tomeček se motorismu věnuje i v zaměstnání. Je instruktor v autoškole.
Film inspirovaný stejnojmennou knihou ze života Christophera Kyla, který je považován za rekordmana ve smrtelných zásazích ve službách Navy Seals, naznačuje, jak se člen elitního válečného komanda (ne)vyrovnává s válkou v Iráku. 
Strana 1 z 2