David Pelikán

David Pelikán

Ostrava – Už jako malý trávil hodně času za monitorem počítače. Dominik Janita z Ostravy to ale nedělal jen pro zábavu. Příjemné spojil s užitečným a soutěžením v hraní počítačových her neboli esportu se začal živit. Dnes, v jednadvaceti letech, patří mezi českou esportovou špičku.
Česká republika/Slovensko – Zástupci Českého a Slovenského hokeje připravili reprezentační duel fanoušků, který probíhá od 11.května do 24. května. Souboje se zúčastní nejen fanoušci, ale také známé hokejové osobnosti, které změří síly v několika disciplínách. Akce má dobročinný účel a v případě Českého hokeje půjde výnos ze vstupenek na pomoc vybraným nadacím.
Rodák, odchovanec, patriot, trenér a fanoušek ze Zábřehu. To je třiasedmdesátiletých Jiří Kouřil. Jeden z nejlepších střelců zábřežské kopané. Jako dítě začínal hrát v parku u bývalých kasáren a do fotbalového oddílu se přihlásil v roce 1956 v deseti letech. Za svoji bohatou fotbalovou kariéru se jako fotbalista dostal mezi nejlepší střelce zábřežského týmu, ale po hráčské kariéře, se dokázal propracovat ve výborného trenéra.
Zábřeh – Město Zábřeh, to není jen rodiště polárníka Jana „Eskymo“ Welzla. Pochází odsud i někdejší český reprezentant v alpském lyžování Ondřej Bank. Během své patnáctileté kariéry startoval na čtyřech olympiádách a dvakrát skončil na stupních vítězů světového poháru.
Uničov – První prosincová sobota patřila v Uničově discgolfovému turnaji „Zimní“ Orlí hnízdo, na kterém se blýsknuli discgolfisté Šumperku. Jejich hráč Ondřej Koukola ovládl kategorii Master 40. Celkově se turnaje zúčastnilo 34 hráčů a hráček.
Loštice – Mladá reprezentační snowboardcrossařka Vendula Hopjáková má před sebou další rok závodění. Sezónu mezi dospělými ženami ve Světovém poháru, ve kterém jí čeká 7 závodů. Cílem je pro ní vylepšit si 18.místo z loňského celkového pořadí „svěťáku“. První závod jí čeká již 13. prosince, ale aby se do něj mohla kvalifikovat, musí si vyjet místo v kvalifikaci. Ta se jede 11. prosince.