Dominik Budař

Dominik Budař

Přerov – Ministr vnitra Vít Rakušan pokračuje ve svých cestách po České republice za účelem kontaktu s obyvateli ve městech, kde měl statisticky mnohem méně hlasů, než v ostatních. Přerovská hala Teplo se kompletně zaplnila, různé dotazy na ministra proudily neustále.
Pro Jakuba Menšíka se nezdálo na tenisovém turnaji v Dauhá nic nemožné. Přes bývalou světovou jedničku Andyho Murrayho prošel, ze soubojů proti Andreji Rubljovovi i Gaëli Monfilsovi vyšel vítězně. Na skvělého Karena Chačanova už bohužel nestačil.
PRAHA - Na oficiální návštěvu Česka přiletěl João Lourenço, prezident Angolské republiky. Po mosambické delegaci se tak navazuje na obnovování kontaktů s africkými zeměmi.
Týmy z Ruska a Běloruska si kvůli nadále trvajícímu válečnému konfliktu na Ukrajině nezahrají na Mistrovství světa a jiných turnajích pořádaných pod hlavičou Mezinárodní federace ledního hokeje (IIHF). Doufají v úspěchy na svých turnajích.
Patrioty zbožňovaný Donald Trump se během boje o místo nejmocnějšího muže Spojených států amrických dopouští nejrůznějších kontroverzních výroků. V Jižní Karolíně se dostal do střetu se svými volebními oponenty, ale i s NATO. Zareagovali mnozí vysoce postavení činitelé jako například Jens Stoltenberg nebo Chrles Michel.
Počet zhlédnutí jednotlivých vysílání zasedání polského Sejmu se na platformě YouTube konstantně pohybuje nad hranicí jednoho milionu. Přichází nová éra se zájmem o politiku? Které faktory stojí za nárůstem diváků a jaký vliv na ně má sám předseda sněmovny?
Poláky čekají 15. října podle průzkumu jedny z nejtěsnějších voleb za poslední dvě dekády. V těch posledních je sice stále mírně favorizovaná PiS – Právo a Spravedlnost, která si od roku 2015 drží většinu bez nutnosti udržování koalice