V úterý, 20. února, přiletěl Lourenço s první dámou, Anou Dias Lourenço. Český prezident přivítal návštěvu následující den, která krátce před jedenáctou hodinou dopolední dorazila na Pražský Hrad.
Oba představitelé spolu jednali zejména o zlepšení ekonomiky a zemědělství v africké zemi. „Potenciál pro naši budoucí spolupráci je veliký a vůle existuje na obou stranách. Oblastí je celá řada, protože Angola prochází snahou o diverzifikaci své ekonomiky, jakou jsme v minulosti procházeli my,“ vyjádřil se po jednání na tiskové konferenci Pavel. Česko podle něj může Angole pomoci například v oblastech bezpečnosti, průmyslu, zdravotnictví nebo chytrého zemědělství. „Země má také zájem zvýšit kapacitu své ekonomiky i zemědělství tak, aby nemusela být závislá ve své výrobě, ale i exportu na nerostných surovinách, a především na fosilních palivech,“ dodal český prezident.
Na závěr poděkoval Pavel svému protějšku za jeho otevřenost a vstřícnost a řekl, že se bude těšit na další spolupráci.
Po červnovém setkání ministra zahraničí, Jana Lipavského, se svým protějškem, Tete Antoniem, se tak navázalo na plánované zlepšení vztahů mezi oběma zeměmi. Lipavský i Pavel zhodnotili jednání kladně.
Návštěva angolského prezidenta je další z plánovaných. V srpnu minulého roku dorazil do hlavního města České republiky prezident Mosambiku, Filipe Nyusi. Podstatou jednání je obnovení kontaktu s africkými zeměmi v zájmu Evropy, aby konkurovala Rusku a Číně, které by mohli zvětšit působení v těchto státech.