Dominik Hrabě

Dominik Hrabě

Na olomoucké náměstí přijdou ti nejděsivější čerti ze všech. Světoznámý průvod krampusových čertů zavítá do Olomouce. Těšit se na ně můžou občané Olomouce 17.12. od 20:00.
Ostrava - Oktagon 37 nabídl v Ostravě hned dvě titulové bitvy. Zatímco v pérové váze museli o přidělení titulu rozhodnout rozhodčí, titul welterové váhy měl od začátku až do konce jediného vítěze. Titul si do Gruzie odváží Mate Sanikidze, welterovou váhu ovládl Brazilec Kaik Brito. David Kozma přišel o pás po čtyřech letech a pěti úspěšných obhajobách.
Mistrovství světa došlo do své druhé poloviny, kde pro některé týmy turnaj teprve začíná. 18 nejlepších týmů základních skupin se utká v pavouku playoff o titul mistra světa. Postoupilo několik outsiderů i největší favoriti. Osmifinálové zápasy začínají v sobotu 3.12.
Od sobotního rána se z olomoucké Flory stal kočičí harém. Více než 300 koček z celého světa se přišlo ukázat olomouckým návštěvníkům a rozhodčím, kteří jednotlivé kočky bodovali. Výstava trvala celý víkend a navštívilo ji tísice lidí.
Letošní mistrovství světa ve florbale se odehrálo již potřetí ve Švýcarsku. Česká reprezentace se poprvé v historii vyhnula v semifinále Finsku nebo Švédsku. Ve finále čekala český tým odveta ze skupiny se Švédskem, kde byl severský gigant úspěšnější.
Ústecká kapela Youlie začíná být známým pojmem především ve středních a severních Čechách. Letos se kapela poprvé vydala na turné po celé republice. V posledním říjnovém týdnu vystoupila kapela v olomouckém 15 Minut Music Clubu.
Slavnostní ceremoniál ve švýcarském Nyonu nabídl los letošního ročníku Ligy mistrů. Fotbaloví fanoušci se hned v osmifinále dočkají reprízy loňského finále mezi Liverpoolem a Realem Madrid. Oko nejednoho fanouška zaujme osmifinálová dvojice PSG proti Bayernu Mnichov.
Monaco - Tenisová sezona se přesouvá na antuku, na které se už odehrály dva větší turnaje, jedním z nich byl turnaj v Monte Carlu. V průběhu turnaje odpadal jeden favorit za druhým, až se do finále dostalo i španělské překvapení. Titul a přes 20 milionů korun si pro sebe ukořistil řecký tenista Stefanos Tsitsipas, který tím obhájil vítězství z roku 2021.
Do popředí českého sportovního žebříčko se opět po roce dostal sport s děravým míčkem. Každoroční Superfinále v O2 areně nabídlo jak ženské finále mezi Chodovem a Ostravou, tak hlavně mužské finále mezi Mladou Boleslaví a Tatranem Střešovicemi. Před téměř 11 tisíci diváků nastoupil za Mladou Boleslav teprve dvacetiletý Miroslav Fořt, ten se na výhře svého týmu podílel v první polovině zápasu, poté byl trenéry posazen.
Florbalovou superligu zakončí každoroční Superfinále, které se již tradičně odehraje v pražské O2 Areně. Na vytoužený vrchol chtěl se svým týmem postoupit i útočník Jakub Kolstrunk, jehož týmu byla vystavena stopka v semifinále. Jakub si v play-off sérii nevedl dle očekávání a s jeho pozdější rolí ve třetí lajně se nedokázal sžít.
Strana 1 z 2