Dominik Tatarka

Dominik Tatarka

Walter Bartoš je bývalý stínový ministr školství za vlády ČSSD. Letos v politice působí už třicátým rokem. Z komunální politiky, ve které působí nepřetržitě od roku 1994, se do Poslanecké sněmovny dostal na základě výměny stranické garnitury v ODS.
Kryštof Zika je studentem Purkyňova Gymnázia ve Strážnici. Ve svých osmnácti letech se stal nejmladším členem místní Občanské demokratické strany (ODS). Do budoucna nepopírá ani angažování ve vrcholné politice, ale studium je teď prioritou.
Glasgow – zápas osmifinále Evropské ligy UEFA se proměnil v bojiště. Emocemi vypjatý souboj mezi pražskou Slavií a skotským Rangers FC měl dohru v útrobách stadionu. V zápase byly vidět nádherné góly, ale přesto se mluví o večeru hrůzy pro hráče sešívaných. Hlavní roli v celém zápasu sehrál rozhodčí Orel Grinfeld. Ve čtvrfinále Slavia znovu poletí do Anglie.
Praha – Poslanci ODS navrhli Poslanecké sněmovně, aby projednala odsouzení potlačení víkendových demonstrací v Rusku za zatčení Alexeje Navalného, a také žádost o podpoření co nejbrzčího propuštění Navalného z třicetidenní vazby, do které byl zavřen hned po příletu do Ruska. Proti hlasovala většina poslanců z hnutí ANO, ČSSD, KSČM a všichni poslanci SPD.
Brno – Na konci ledna se v brněnském Bobycentru představí bojovníci Oktagonu. Na prvním turnaji desetiletí se můžeme těšit na několik novinek. Nebudou chybět hvězdy domácí scény, představí se legendy Petr Kníže, Ivan Buchinger, talenti Tereza Bledá a Matěj Peňáz, nebo bývalá bojovnice UFC Lucie Pudilová.
Praha - Trikolóra po vzoru SPD požaduje referendum o vystoupení nebo chceme-li o setrvání v EU. Referendum by se podle Václava Klause ml. mělo jmenovat „referendum o setrvání v EU“. Rozdílem mezi SPD a Trikolórou je to, že Trikolóra požaduje referendum každé čtyři roky a mělo by být součástí sněmovních voleb. Klaus ml. argumentuje tím, že více jak polovina zákonů, které přichází z Evropské Unie jsou směrnice, které jsou přijímaný automaticky. „Není možné, aby se o 60 % záležitostí nijak nehlasovalo. Není to otázka toho, zda máme nebo nemáme rádi EU, je to základní demokratická otázka,“ zmiňuje Klaus na webových stránkách hnutí.
Brno - Oktagon 20 je za námi i přesto, že do haly v Brněnském Bobycentru nemohli diváci, organizace si připravila velkolepou show ve stylu cirkusu. Galavečer nabídl nabitou kartu, na které se představily hvězdy domácí scény jako Viktor Pešta, Miroslav Brož, Leoš Brichta a ve své premiéře v MMA Daniel Škvor. Největšími taháky večera bylo finále Výzvy a titulový zápas ve střední váze s Karlosem Vémolou.