Jiří Labanc

Jiří Labanc

Necelých 150 dní, které mu zbývají do konce mandátu, mu připadá málo vedle toho, co by měl a chtěl ještě dokončit. Jedním z takových úkolů je například řešení klimatické změny, proti které bude město Olomouc bojovat nově vypracovanou Adaptační a mitigační strategií. Náměstek olomouckého primátora Otakar Bačák v rozhovoru mluví o reakci města na klimatické změny, revitalizaci parků i okolí města a prozrazuje, s jakými tématy půjde hnutí spOLečně, jehož je členem, do letošních komunálních voleb.
Město Olomouc bude v následujících měsících i letech řešit opatření proti klimatickým změnám. Součástí toho je vypracovaná analýza Adaptační a mitigační strategie, na které se podílela firma Ekotoxa. „Hospodaření města s vodou zatím není ideální. Většina dešťové vody odtéká pryč bez následného využití,“ upozorňuje v rozhovoru ředitel společnosti Jiří Jedlička.
Metalová kapela Slipknot v pondělí oznámila své nadcházející turné po Evropě, které zahájí příští rok v červenci. Součástí turné bude i zastávka v Praze, kde vystoupí 29. července. 
Bývalý lídr hnutí Milion chvilek pro demokracii - Mikuláš Minář ve čtvrtek 3. prosince představil své nové hnutí Lidé PRO. Aby však příští rok hnutí mohlo kandidovat v parlamentních volbách, shání půl milionů podpisů. Pokud tento počet hnutí nezíská, plánu na kandidaturu se vzdá. 
Německo, Mnichov - Zpěváci Till Lindemann a Peter Tägtgren, frontmani industrual metalových kapel Rammstein a Pain, po téměř sedmi letech spolupráce na společném projektu Lindemann přes sociální sítě informovali své fanoušky, že již nebudou společně nahrávat další písně. Oba se podle oznámení budou věnovat vlastním záležitostem.
Téměř tři týdny uběhly od rozhodnutí polského Ústavního soudu, který zakázal téměř všechny potraty. Reakce na sebe nenechaly čekat, statisíce lidí vyšly do ulic, aby daly najevo svůj odpor vůči verdiktu, podle kterého jsou potraty v případě vážného poškození plodu protiústavní. A kromě toho, že polské vládě klesají preference, se na druhé straně strmě zvyšuje počet nakažených koronavirem.
Bratislava – Americká metalová skupina Slipknot ve středu na svých sociálních sítích oznámila svým fanouškům přerušení všech plánovaných koncertů na letošní rok. Kvůli koronavirové pandemii a s ní spojeným opatřením ruší veškeré své koncerty po celém světě, a tedy i ten, který se měl konat uprostřed léta v Bratislavě.
Od dnešního dne vláda zrušila zákaz volného pohybu osob. Lidé se již budou moci pohybovat po skupinách čítající deset lidí. Mnoho lidí si proto může klást otázku, kam se dá jít si provětrat hlavu. Řešení nabízí botanická zahrada Praha v Praze-Tróji, která tento týden otevřela po více než měsíci svou venkovní expozici.
Je to již rok, co pařížskou katedrálu Notre-Dame zachvátil požár. Při něm se zhroutila střecha, špičatá věžička a spolu s ní i částečně klenba. Škody, které požár napáchal, jsou dodnes nevyčíslené. Jak vypadá situace s rekonstrukcí katedrály rok po požáru?
Praha - Nadšenci pro orchideje jásají. Botanická zahrada Praha v Praze-Tróji zahájila 14. ročník výstavy orchidejí. Ta bude probíhat do 22. 3. 2020. Návštěvníci mohou na výstavu zavítat kromě pondělka ve všechny dny, a to i v neděli. Výstavní hodiny jsou od 9:00 do 19:00.
Strana 1 z 2