Jiří Polášek

Jiří Polášek

Olomouc – V sobotu 15. a neděli 16. dubna se v Olomouci konal již šestý ročník tradičního tvarůžkového festivalu. Ten na dva dny zaplnil obě olomoucká náměstí a trhal rekordy.
Před olympiádou v Pekingu ho v Česku znal málokdo. Během ní se ale stal hitem. Pokud jste o tomto sportu přece jen moc neslyšeli, nebo jste si ho pří vítězstvích manželů Paulových nezamilovali, či se o něm chcete pouze něco dozvědět, případně si rozšířit obzory, možná vám k tomu pomůže tento článek z cyklu Ledová košťata.
V klasickém listopadovém termínu se ve Švédsku a Finsku uskutečnil tradiční hokejový turnaj Karjala Cup, jenž je součástí Euro Hockey Tour. Tentokrát jsem měl ale možnost ho vidět trochu jinak, než pouze z televizních obrazovek. Vydal jsem se na sever a vyzkoušel si, jak to funguje v novinářském zákulisí.
Český útočník v barvách moskevského Dynama v kontinentální hokejové lize válí. Podruhé v sezóně byl vyhlášen nejlepším útočníkem měsíce, tentokrát za únor. Navíc vyhrál krále střelců základní části soutěže. A k tomu ještě prolomil dva rekordy.
út., 1. prosinec 2020 20:49

Kdo se stane sportovcem roku 2020?

Prestižní ocenění a čtvrt milionu korun. Tohle čeká na vítěze klasické ankety Sportovec roku České Republiky. Kdo se stane jejím vítězem? Hlasování odhalilo deset kandidátů do druhého kola. Loňský vítěz Krpálek mezi nimi ale chybí.
Zprávu vydaly média před dvěma dny kolem šesté hodiny večerní. Podle jednotlivých twitterových účtů zemřel jeden z nejlepších fotbalistů v celé historii – Diego Maradona. O dvě hodiny později už byla zpráva ve většině světových médií. Mistr světa roku 1986 zemřel měsíc po svých šedesátých narozeninách.