Karolína Koleňáková

Karolína Koleňáková

út., 24. duben 2018 20:54

Politický časopis CINCO

  1. Cíl práce Cílem práce je vytvoření layoutu politického časopisu, který bude zaměřen především na mladé lidi. Časopis má nejen informovat o aktuálním politickém dění, ale také rozšiřovat vědomosti čtenářů v oblastech politiky a její historie.
Zlín - Už třetím rokem organizují studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně akci, která si buduje místo na české desingové scéně, Zlin Design Week. Týden výstavy s sebou přinese současný design a jeho trendy, tvorbu firem a designérů z Česka i ze zahraničí. Letos Zlin Desing Week začne 21. a skončí 28. dubna. Tématem je OMEZENÍ a vystavovat se bude třeba na Zlínském zámku, ve Zlatém Jablku nebo ve zlínských parcích či v některých ulicích.
Ostrava - Každým rokem se fanoušci elektronické hudby mohou těšit na festival Colours of Ostrava, který jim mimo jiné nabízí možnost poslechnout si hvězdy tohoto žánru. Letos na soupisce přibylo už dvanáct předních jmen elektra jako jsou Digitalism, Max Cooper či Extrawelt live. Ti všichni vystoupí na speciální scéně pod velkým šapitó. Festival se koná od středy 19. do soboty 22. července v prostorách industriálního areálu Dolních Vítkovic.
po., 20. březen 2017 21:57

Jurečka chce víc obchodovat s Kubou

Kuba - Se snahou podpořit vstup českých firem na kubánský trh se v pondělí vydal na pracovní cestu právě na Kubu ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Bude se snažit posílit obchod mezi Kubou a Českou republikou, který vzkvétal především za dob socialismu. Jeho doprovodem jsou podnikatelé zastupující 30 českých firem. Cílem návštěvy je také zprostředkovat kontakty českým podnikatelům a institucím s kubánskými státními podniky a Kubánskou obchodní komorou.  
Olomouc - V prostorách Výstaviště Flora Olomouc proběhne první ročník veletrhu Czech Republic Business Expo 2017. Mezinárodní multioborový veletrh bude zaměřený na elektroniku a elektrotechniku, informační technologie a kybernetiku, ale také na energetiku, stavebnictví, strojírenství, dopravu a cestovní ruch či zemědělství, zdravotnictví nebo potravinářství. Výstava bude probíhat od úterý 12. až do čtvrtka 14. září.
Praha - Napjaté vztahy a osudy rodiny Valentů se znovu objeví na obrazovkách České televize. Začalo natáčení druhé série První republiky, oblíbeného seriálu situovaného do dvacátých let minulého století. V hlavních rolích druhé řady se opět objeví Jiří Vyorálek, Markéta Plánková a Ján Koleník, režie se i tentokrát ujal Biser Arichtev.
Praha/Brno/Ostrava - Nejslavnější baletní představení Sergeje Prokofjeva Romea a Julii představí českým milovníkům klasické hudby a tance populární Royal Russian Balet. Živou hudbou bude ruský soubor doprovázet Český národní symfonický orchestr. Událost pro oči i uši si budou moci užít diváci v Praze, Brně a Ostravě v polovině prosince
Praha - Předseda hnutí Starostové a nezávislí Petr Gazdík vyzval na sociálních sítích k alternativní oslavě 28. října. V den, kdy se udělují státní vyznamenání, zve občany, aby se na protest proti chování hradu sešli na Staroměstském náměstí. Svou účast už údajně přislíbil Petr Pithart a Michal Horáček. Zúčastní se i Univerzita Karlova a jsou zváni i ostatní rektoři vysokých škol, kteří odmítli pozvání hradu na oslavu tohoto státního svátku.
Praha – Na zajímavý filmový a hudební zážitek se mohou těšit všichni příznivci klasické hudby a Miloše Formana. Jeho nejslavnější film Amadeus ožije v pražském Kongresovém centru v neděli 13. listopadu, a to díky doprovodu živého symfonického orchestru.
Brno - V sobotu dopoledne pokřtila tenistka Lucie Šafářová brněnskou lední medvědí slečnu a dala jí jméno Noria. Jméno je inspirované finským románem s tématikou globálního oteplování a Lucie ho vybírala ze čtyřiceti nejkrásnějších návrhů fanoušků ledních medvědů.
Strana 1 z 3