Kateřina Bláhová

Kateřina Bláhová

Kdo nemá svého oblíbeného influencera jako by neexistoval. I přesto, že tento pojem pochází z anglického jazyka, pro dnešní generaci jde již o zažité slovo. Co si pod ním ale představí starší lidé, kteří pravidelně „nesurfují“ po sociálních sítích a dají raději přednost novinám před mobilním telefonem?
Představa toho, že se převtělíme do naší oblíbené filmové postavy a zažijeme společně s ní její dobrodružství je jako splněný sen. Teprve v pěti letech se to podařilo Petru Schönovi, který svůj hlas půjčil několika postavičkám z dětských seriálů. Díky tomu se mu dostalo možnosti pracovat se Zdeňkem Štěpánem, legendou českého dabingu.
Herec Jared Leto, který pro společnost Marvel ztvárnil postavu doktora Morbiuse, uvedl pro Hollywoodský magazín Variety, že by bez jejich filmů byla kina prázdná. Podle jeho slov už není v kině místo pro každého a originálních filmů ubývá, kvůli výrazné změně kinoprůmyslu za poslední dva roky. Zeptali jsme se proto několika studentů naší univerzity, co si o této situaci myslí.
Od minulého týdne v českých i slovenských regálech značně ubyly čokoládové dobroty značky Kinder. K tomuto rozhodnutí dospěla italská společnost Ferreo, jež má jednu z několika poboček v belgickém městě Arlon, odkud pravděpodobně pochází nakažené výrobky.
V posledních pár měsících opustilo sportovní svět velké množství nadějných sportovců. Svůj odchod se rozhodla oznámit světu i krasobruslařka Alisa Liu, která kariéru ukončila z důvodu spokojenosti se svými úspěchy. Úspěchů rozhodně není málo a díky některým se nejednou zapsala do historie tohoto náročného sportu.
V Českých budějovcích již od roku 2002 tančí na soutěžní ploše Veronika Kadlecová, která začínala s mažoretkami. O pár let později ji ale uchvátil tehdy velmi málo známý sport twirling. Dnes je Veronika několiknásobnou mistryní nejen v České republice, ale i na zahraničních soutěžích, zakladatelkou týmu Starlette České Budějovice, organizátorkou twirlingových táborů a trenérkou.
15 sérií, 4200 dílů a přes 180 000 minut vysílání. Těchto enormních čísel dosáhnul jediný český televizní seriál, který nese prostý název. Pořad pojednávající o životech obyčejných lidí z (U)ulice se ale k letošnímu roku dobral svému konci a zklamal tím statisíce svých fanoušků po celém světě.
Každý milovník seriálů zná tu nejhorší možnou věc, která se mu u celodenního polehávání u jeho oblíbených epizod může stát - shlédnutí kompletně celého seriálu. Spěšně pak vyráží do víru internetu a vyhledává očekávané datum další série, jež je většinou plánována až za úmorně dlouhou dobu. Nevěšte ovšem hlavu, protože streamovací platformy Netflix a HBO Max tu pro vás mají na přelom jara a léta spoustu dlouho očekávaných nových sérií, jednu dokonce i na závěr roku.
Bude to hlasité. Bude to velké. A hlavně to bude plné ohně a jisker. Těchto šest postarších hudebníků rozhodně nenechají své fanoušky stát na místě. Dne 26. dubna totiž vydávají zbrusu nové album, které nese název "Zeit". Bude-li to ale i pro milovníky této kapely málo, skupina rozpoutá neskutečnou podívanou hned dvakrát v polovině května na pražských Letňanech.
Dorty, koláče, bábovky a jiné lahůdky. Milovníci sladkého si přijdou na své v první polovině tohoto měsíce, kdy se na televizních obrazovkách objeví oblíbená pekařská show "Peče celá země". Kromě toho se také diváci mohou těšit na novou porotkyni, kterou se stala milovnice makronek Michaela Landová. O kulinářský pořad nebudou ochuzeni ani mladší diváci, kteří budou moci pravidelně sledovat "Cukrárnu u Josefa".
Strana 1 z 2