út., 3. květen 2022 17:37

ANKETA: Sledujete filmy od společnosti Marvel? Myslíte si, že by bez jejich filmů byla kina mrtvá?

Marvel film v kině Marvel film v kině Zdroj: Cheat Sheet
Herec Jared Leto, který pro společnost Marvel ztvárnil postavu doktora Morbiuse, uvedl pro Hollywoodský magazín Variety, že by bez jejich filmů byla kina prázdná. Podle jeho slov už není v kině místo pro každého a originálních filmů ubývá, kvůli výrazné změně kinoprůmyslu za poslední dva roky. Zeptali jsme se proto několika studentů naší univerzity, co si o této situaci myslí.

Martin JavůrekMartin Javůrek, 19 let, Filozofická fakulta, Žurnalistika
Ano, Marvel filmy sleduji, a myslím si, že kdyby nebylo jejich filmů v kinech, dostaly by možná šanci jiné filmy, které by se za normálních okolností do kin nedostaly. Proto si myslím, že by kina byla prázdnější, ne však nějak významněji. Do kin chodím hlavně na Marvelovky a poté na filmy, u kterých mě zaujme trailer, ale také obsazení filmu a téma. V poslední době jsem viděl Shang-chi, Eternals a hlavně můj oblíbený film Spiderman: No Way Home.

 

Aneta Wetterová

Aneta Wetterová, 20 let, Pedagogická fakulta, Český jazyk se zaměřením na vzdělávání/Výchova ke zdraví se zaměřením na vzdělávání
Marvel filmy sleduji. Přesto, že jsem velkým fanouškem Marvel světa, byla jsem na Marvelovce v kině málokrát. Tato skutečnost je dána tím, že raději upřednostňuji sledování filmů doma a v klidu. Myslím si, že komunita příznivců těchto filmů je velká a kdyby v kinech Marvel filmy nebyly, značně by ubyla návštěvnost.

 

Václav

Václav Štefl, 20 let, Fakulta tělesné kultury, Tělesná výchova a sport pro vzdělávání se specializacemi
Nesleduji obecně moc filmy, natož Marvelovky. Tudíž ani do kina moc nechodím. Každopádně si myslím, že Marvel je velká filmová produkce a má tedy na kinový průmysl velký vliv. Jestli by bez nich byla kina prázdná je diskutabilní, ale za mě spíše ne.

 

Klára Kostíková

Klára Kostíková, 20 let, Filozofická fakulta, Žurnalistika
Marvel filmy naprosto zbožňuji. V podstatě si bez nich návštěvu kina neumím představit, protože Marvelovky jsou mým jediným důvodem k návštěvě. Na jiné filmy si raději počkám až budou online a zadarmo. Naposledy jsem byla na filmu Spiderman: No Way Home. I přes to, že film trval skoro tři hodiny, poctivě jsem sledovala každou minutu a promítání jsem navštívila hned za pár týdnů znovu. K tomu ještě nostalgické propojení osudů Spidermanů z různých vesmírů. Naprosto brilantní krok k získání srdcí všech fanoušků Marvelu. Podle mě by po odstranění Marvelovek z kin návštěvnost hodně klesla. Stále tu bude ale spoustu nových filmů, které si lidé nebudou chtít nechat ujít. Svět se přece netočí jen kolem superhrdinů.

 

Richard Juránek

Richard Juránek, 20 let, Přírodovědecká fakulta, Bioorganická chemie a chemická biologie
Ano, Marvelovky sleduji, dá se říct, že to jsou mé velmi oblíbené filmy. Jako poslední jsem viděl nového Spidermana a byla to paráda. Nemyslím si, že by byla kina bez filmů od Marvelu prázdná, protože to jsou filmy, které jsou spíše pro mladší generaci, a ne každý je má rád. A je spousta jiných filmů, na které jdu do kina a povětšinou tam je opravdu plno. Tudíž i kdyby tam tento druh filmů nebyl, tak by i tak kino vydělávalo.

 

Kateřina Kouřilová

Kateřina Kouřilová, 20 let, Pedagogická fakulta, Vychovatelství a speciální pedagogika
Nemyslím si, že by byla bez Marvel filmů kina prázdná, ale určitě jim velmi napomáhají. Setkat se s dalšími fanoušky s takovou atmosférou je neskutečné. Kdejaký film si s podobnou atmosférou můžete pustit doma, ale Marvel určitě ne. Chodím na tyto filmy velmi ráda a snažím se navštívit každou premiéru. V květnu se chystám na další.

Zobrazeno 195 krát
Naposledy upraveno: ne., 8. květen 2022 19:32

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste