Česká republika je spolu se Slovenskem a Finskem jedna z posledních zemí, kde musí trans lidé podstoupit povinnou sterilizaci, aby si mohli změnit jméno. Ke zrušení přitom Českou republiku vyzval už i Evropský soud pro lidská práva. Bývalý poslanec Ondřej Profant se během svého mandátu snažil tuto praxi zrušit. V rozhovoru prozradil, jak se k trans právům staví současná Sněmovna i to, kolik šancí zrušení povinné sterilizace v následujících čtyřech letech dává.
Londýn, 21. 4. 2021 - Nejdéle vládnoucí britská panovnice a nejznámější žena světa slaví své 95. narozeniny. Přestože poslední dobou patrně zažívá nejhorší dny svého života způsobené odchodem jejího manžela prince Philipa, se panovnice ve svém vysokém věku těší dobrého zdraví a vitalitě. Dlouhověkost má v krvi, její matka zemřela ve 102 letech a až do poslední chvíle byla v dobré kondici. V červnu Alžběta II. oslaví 68. výročí od její korunovace. Královnou se stala nečekaně v 26 letech, přestože na trůn nikdy usednout neměla.
Londýn - Její Veličenstvo Královna s hlubokým zármutkem oznamuje úmrtí jejího milovaného manžela, Jeho královské Výsosti prince Philipa, vévody z Edinburghu. Zemřel poklidně dnes nad ránem ve Windsorském paláci. Těmito slovy na oficiálním twitterovém účtu britské královské rodiny dnes Buckinghamský palác potvrdil smrt královnina manžela. Letos v červnu by oslavil sté narozeniny.
Původní seriál Netflixu Koruna o životě britské královny Alžběty II. se těší velké oblibě nejen mezi obyvateli Velké Británie, ale po celém světě. Na nedávno proběhlých oceněních Zlatý glóbus získal hned několik cen, včetně kategorie nejlepší televizní seriál. Nyní se své verze seriálu dočká i švédský král Carl Gustaf XVI.
15. listopadu zveřejnila streamovací platforma Netflix již 4. řadu jednoho z jejich nejúspěšnějších projektů, historického seriálu The Crown, v českém překladu Koruna. Stalo se tak den po 72. narozeninách prince Charlese.
Asi málokomu se podaří vzít si svou první lásku a strávit po jejím boku celý život. Nejdéle vládnoucí britská panovnice Alžběta II. to štěstí má. Dnes spolu s manželem princem Philipem slaví 73. výročí svatby. Kensingtonský palác při té příležitosti zveřejnil nové fotografie manželů otevírajících přání od svých tří pravnoučat ze strany jejich vnuka prince Williama - George, Charlotte a nejmladšího Louise.
Londýn 21. 4. 2020 - Jediný voják druhé světové války, který ještě není v důchodu. I tak by se dala popsat královna Alžběta II., nejdéle vládnoucí britská panovnice, která dnes slaví své 94. narozeniny.
út., 8. říjen 2019 14:26

Kdepak Nabarvené ptáče hnízdo má?

Pokud nejste vlastníkem bíle hole a klapek na uši, určitě jste v poslední době zaznamenali existenci nového filmu režiséra Václava Marhoula, jenž měl premiéru na benátském festivalu. Už tam vzbudil kontroverzi, diváci odcházeli ze sálu, protože se na stále a stále opakující se krutost vůči dítěti i zvířatům nemohli téměř tři hodiny v kuse dívat.
Zpěvačku a moderátorku Emmu Smetanu netřeba představovat. Na sociální síti Instagram patří s téměř 62 tisíci followerů mezi nejvlivnější Čechy na této platformě. Krom toho je součástí diskuzního pořadu DVTV, které v našich končinách patí mezi nejsledovanější a nejdiskutovanější. Vedle publicistiky se také věnuje hudbě. Na kontě už má singly Lost and found či No fire, které nazpívala se svým partnerem Jordanem Hajem. Včera svou sbírku rozšířila o singl s názvem Over. O tom, že ho brzy vypustí do světa avizovala delší dobu na svém Instagramu.