Anna Kučerovská

Anna Kučerovská

Hollywood - Americký herec Anthony Hopkins vyhrál v prestižní ceně Oscaři za hlavní mužskou roli ve filmu The Father. Předávání se muselo konat v neobvyklé formě kvůli pandemické situaci.
UNIQUA volejbalová liga je nejvyšší volejbalvou ligou u nás. Celou soutěž hraje přesně 12 volejbalových mužských týmů a odstartovala 19. září 2020, finále se konalo 19.4 ve 20:20.
st., 14. duben 2021 12:23

22. dubna – Den Země

Den země je den, doslova věnovaný Zemi. A ačkoliv by si Země zasloužila více takových dnů, je jen jeden a slavíme ho každý rok 22. dubna. Původně byl svátek oslavován 21. března, v den kdy nastává jarní rovnodennost. V dnešních dobách nás má však tento den upozornit lidi na dopady ničení životního prostředí a vyzvat je, aby se k naší planetě chovali lépe
Autogenní trénink je metoda cvičení, která se rodí v člověku samém. Je to nejrozšířenější evropská relaxační metoda, která původem vychází z hypnózy. Jejím zakladatelem je psycholog J.H. Schultz a má velice jasné cíle, a to jak psychické, tak i fyzické – sebekontrola, snížení vnímání bolesti, zlepšení výkonnosti, autoregulace, sebeuklidnění nebo zvýšení produktivity. Používá se také na zmírnění astmatu. Jak metoda funguje, a za jakých podmínek se může provádět?
po., 22. březen 2021 18:32

Podoba skautingu a koronavirus

Skauting jako takový prošel za poslední rok velkou změnou, jak v Česku, tak i ve světě. Hlavním důvodem je proměna způsobená koronavirem. Pro členy oddílu je to velká ztráta komunikace mezi sebou a pro jejich vedení skoro nadlidský úkol dětem předávat jakékoliv znalosti. Osobní kontakt je ve skautingu velice důležitý, děti se u něj naučí důležité normy, jak se k sobě navzájem chovat.