út., 27. duben 2021 09:17

Anthony Hopkins se stal nejstarším výhercem Oscarů v kategorii hlavního herce v historii

Anthony Hopkins Anthony Hopkins Zdroj: Jay L. Clendenin / Los Angeles Times
Hollywood - Americký herec Anthony Hopkins vyhrál v prestižní ceně Oscaři za hlavní mužskou roli ve filmu The Father. Předávání se muselo konat v neobvyklé formě kvůli pandemické situaci.
Trailer k filmu Otec Totalfilm

Samotný Hopkins nebyl na předávání přítomen osobně. Již po několik týdnů si užívá dovolené, kdy momenty z ní sdílí s fanoušky na sociálních sítích. Ve věku 83 let se stal nejstarším výhercem v kategorii herec. Cenu získal  za jeho hlavní roli ve filmu The Father - Otec. V tomto dramatu si zahrál na Anthonia, člověka, který trpí stařeckou demencí a nepřipouští si svůj rychle se zhoršující stav. Odmítá také nabízenou pomoc od svoji dcery Anny, kterou ve filmu ztvárnila herečka Olivia Colman. Posléze ztrácí pojem o realitě a upadá do temna svojí velmi nemocné mysli. Hlavní postava má stejné jméno a datum narození jako její herec – tedy 31.12 1937, role byla přímo pro něj napsaná. Režiser věděl, že jde o Hopkinsův splněný sen. Filmové drama režiséra Floriana Zellera mělo premiéru v prosinci 2020, vycházelo z jeho stejnojmenné divadelní hry a pomoc při přepisu do filmové podoby zajistil Christopher Hampton.

V twitterovém videu, které zveřejnil v pondělí, Hopkins řekl: „Tady jsem, v mém rodném kraji ve Walesu, je mi 83 let. Nečekal jsem, že vyhraju tuto cenu.“ Někteří fanoušci čekali, že ocenění vyhraje Chadwick Boseman za roli ve filmu Ma Rainey – matka blues. Chadwick zemřel v srpnu loňského roku ve věku 43 let na rakovinu.

Samotný ceremoniál byl kvůli nepříznivé pandemické situaci posunutý o celé dva měsíce. Měla také veliký vliv na průběh prestižního večera. Byl vysílán živý přenos předávání ze dvou míst – Hollywoodský sál Dolby Theatre a netradičně i z losangelského nádraží Union Station, které se nachází.

 

Zobrazeno 37 krát
Naposledy upraveno: pá., 30. duben 2021 20:07
Pro psaní komentářů se přihlaste