út., 27. duben 2021 09:46

Mistrem UNIQA extraligy mužů pro rok 2020/21 se stává VK ČEZ Karlovarsko.

UNIQUA - liga UNIQUA - liga Zdroj: Česká volejbalová federace
UNIQUA volejbalová liga je nejvyšší volejbalvou ligou u nás. Celou soutěž hraje přesně 12 volejbalových mužských týmů a odstartovala 19. září 2020, finále se konalo 19.4 ve 20:20.

O letošní titul UNIQA extraligy mužů 2020/21 bojovaly týmy VK Jihostroj České Budějovice a VK ČEZ Karlovarsko. Oba týmy prošly vyřazovacími koly hladce, Karlovarsko v prvním kole vyřazování porazilo Kladno v sérii 3:0, a tato vítězná série je posunula k týmu VK Lvi Praha. Proti Praze ztratilo Karlovarsko pouze jeden zápas a vyhrálo tím v sérii 3:1. Tímto vítězstvím se dostalo do finálového utkání proti Českým Budějovicím. České Budějovice prošly jasným vítězstvím přes AERO Odolena Voda 3:0 a poté taktéž proti VK Dukla Liberec s konečným stavem série 3:0.

O třetí místo letošního mistrovství UNIQA extraligy mužů hrály týmy VK Dukla Liberec a VK Lvi Praha, kde ve třetím zápasu série zvítězili VK Dukla Liberec, a tím si vybojovali místo na stupni vítězů.

Dostáváme se tedy do finálového utkání mezi Karlovarskem a Českými Budějovicemi. Tento finálový duel byl už od prvního zápasu velice vyrovnaný a proto láká mnoho volejbalových fanoušků. První utkání se odehrálo na půdě Karlovarska, kde domácí zvítězili jasně 3:0. Druhý sériový zápas se přesunul do Českých Budějovic, tam bohužel České Budějovice ztratily výhodu domácího zázemí a odnáší si tedy Karlovarsko druhé vítězství, tím se dostávájí jeden krok od vítězství celé finálové série. V prvních dvou utkáních sice táhli za kratší konec České Budějovice, ale to se pak otočilo ve třetím utkání, kdy ukázali, že patří mezi volejbalovou špičku a finálová série dále mohla pokračovat. Tento stav dorovnaly Budějovice dalším vítězstvím a srovnaly tak na 2:2.

Máme tu tedy poslední pátý zápas, který rozhodne vše. Tento dramatický zápas skvěle rozehráli hráči na straně Karlovarska. Pohlídali si dobře začátek setu a tlačili soupeře jak na servisu, tak na síti. Ve třetím setu zápasu se České Budějovice rozehrály. Českobudějovický trenér René Dvořák poprvé nasadil do hry od začátku utkání ve finálové sérii zkušeného hráče Filipa Rejlka, který se mu předvedl vynikajícím výkonem a 33 body. "Prokázal svoje umění, ale tohle patří celému týmu," řekl Dvořák v rozhovoru v České televizi. České Buděkovice už nestačily zastavit Karlovarsko, které vítězí 3:1 a stává se tak po druhé v řadě mistrem UNIQA extraligy mužů.

 

Zobrazeno 34 krát
Naposledy upraveno: čt., 29. duben 2021 18:45
Pro psaní komentářů se přihlaste