Martin Šenovský

Martin Šenovský

Česká republika - Jednorázový příspěvek pro OSVČ ve výši 25 tisíc korun, který v úterý večer schválila poslanecká sněmovna, dnes přijal Senát. Po podpisu prezidenta republiky tak bude odhadem přes 700 tisíc živnostníků moci dosáhnout na finanční podporu pokrývající ztráty vzniklé po dobu trvání nouzového stavu.
Kolín – Svět v posledních týdnech bojuje proti nakažlivému koronaviru. Pozadu nezůstává ani Německo, které hlásí již přes šest tisíc nakažených a třináct mrtvých. Zavírají se obchody, hranice, omezuje se pohyb obyvatelstva. Jedno místo v Německu ale zákeřné onemocnění nepostihlo, dva domy v kolínské čtvrti Ossendorf totiž nemají přístup k okolnímu světu. Od února se zde natáčí reality show Big Brother.
Olomouc – Růžová kola fungující na principu sdílené ekonomiky brázdí olomoucké ulice již šestým rokem. V pátek jim přibyla nová konkurence. Společnost Nextbike Czech Republic nyní do krajského města přivezla 300 jízdních kol a nabízí několik tarifů, které umožní dopravu na bicyklu z jedné strany města na druhou.
Ostrava – Dva týdny prožili v extrémních podmínkách, které nabízí odlehlé oblasti Saudské Arábie. Dnešní besedou v Ostravě ukončili členové týmu Big Shock Racing v čele s Martinem Macíkem devítidílnou sérii vyprávění zážitků z letošní Rallye Dakar, kterou uspořádali v několika českých městech. Nazvali ji Posedlí Dakarem, podle soutěže, která se stala jejich vášní a součástí života.
st., 13. listopad 2019 16:17

Studenty univerzity zajímá první pomoc

Olomouc – Počet olomouckých studentů, kteří zvládají první pomoc se v úterý rozrostl minimálně o tři desítky jedinců. Spolek mediků působící na Lékařské fakultě Univerzity Palackého uspořádal akci Neznáš – Nezachráníš, která přítomné zájemce uvedla do problematiky zvládání první pomoci.
po., 21. říjen 2019 13:29

Lidé po celé republice sázeli stromy

Česká republika – Lesy na našem území se během víkendu rozrostly o stovky tisíc nových sazenic. Lidé ve čtrnácti městech totiž v rámci Dne za obnovu lesa vysázeli malé javory, jedle, buky, či lípy.
út., 15. říjen 2019 07:47

V Brně proběhne festival Maker Faire

Brno – Do jihomoravské metropole o víkendu zavítají desítky tvůrců, kutilů či vynálezců. Brněnské výstaviště totiž bude hostit veletrh Mini Maker Faire. Festival kreativních a inovativních vynálezců se v Česku objeví už popáté, ve větším rozsahu naposledy proběhl v červnu v Praze.
Praha – Uplynulý víkend si Praha nemohla stěžovat na tmu v ulicích. V hlavním městě totiž probíhal Signal festival. Sedmý ročník festivalu světla opět přinesl mnoho vizuálně zajímavých děl a bohatou nabídku doprovodného programu.
Dvaatřicet let staré motorové vozy převzaté od německého státního dopravce Deutsche Bahn přistavené na pražské hlavní nádraží příliš nevypovídají o tom, že by se měly za malý okamžik vydat na téměř pět set kilometrovou cestu do slovenské Nitry. Opak je ale pravdou, motorová jednotka řady 845 německé výroby se na trasu vydává hned devětkrát týdně, vyráží vždy ve čtvrtek a v pátek z Prahy.
Astronomové na pěti současně probíhajících tiskových konferencích po celém světě představili první reálný obrázek černé díry v historii lidstva. Konkrétně se jim podařilo zachytit objekt v centru galaxie Messier 87 v souhvězdí Panny. Tisková konference v Evropě se konala včera v 15 hodin v Bruselu. Vědci tento okamžik označují jako velký průlom při průzkumu vesmíru.
Strana 1 z 3