út., 12. duben 2022 11:48

5 tipů jak se vypořádat se stresem jednou pro vždy

Stres je metla lidstva Stres je metla lidstva Zdroj: BOZP.cz
V dnešní uspěchané době se se stresujícími situacemi setkal každý. Ať už v práci, nebo ve škole, všichni máme své povinnosti, které se pro nás čas od času stávají silnou psychickou zátěží. Je důležité si ale uvědomit, že pokud se necháme utápět v depresích, nikdy své problémy nevyřešíme. Zde je 5 tipů, jak se naučit pracovat se stresem.

1. Zjistěte příčiny stresu
Lépe se vám bude pracovat se stresem, když zjistíte, jaký je jeho původ. Budete vědět, s čím se potýkáte, a zjistíte, jak se takovým situacím vyhýbat. Například pokud sledujete každý den televizní zprávy a následně si na internetu přečtete aktuality ze světa, určitě vám to k radosti nepřidá ba naopak. Zkuste svoji pozornost věnovat jiným věcem a řiďte se heslem: Jestliže to nemohu nijak změnit, nemá cenu se tím trápit.

2. Nebojte se požádat někoho o pomoc
Nemusíte se se svými problémy vypořádávat sami. Svěřte se rodině, přátelům, nebo partnerovi. Nemusíte mít strach, že je tím budete zbytečně zatěžovat. Jsou tu od toho, aby vás vyslechli, a pokud bude v jejich silách, tak i pomohli.

3. Vyzkoušejte jógu
O józe je známo, že jde o převážně o cvičení na protažení těla a nejdůležitější složkou je v něm pravidelné dýchání. Jelikož se budete sousředit na pomalé nádechy a výdechy, úplně zapomenete na vše, co vás trápí, a hlavně dopřejete svému tělu a mysli zasloužený klid. Provádějte tuto aktivitu 30 minut každý den a po čase pocítíte výraznou změnu jak po tělesné, tak po psychické stránce.

4. Kvalitní spánek
Všichni víme, že bez dostatku kvalitního spánku jsme většinou nevrlí, a dělá nám problém se soustředit. Dospělý člověk by měl spát 6 - 8 hodin denně, aby získal potřebnou energii na další den. Pokud tedy budete dobře vyspaní, bude se vám lépe myslet a zvýšíte tím vaši produktivitu. 

5. Koníčky
Je podstatné si během dne alespoň na chvíli odpočinout. Najděte si něco, co rádi děláte, co vám pomůže se odreagovat od všech těch náročných úkolů. Můžete vyzkoušet uklidňující procházku v přírodě, nebo si přečíst novou knihu, podívat se na zajímavý film, ale pokud byste si přáli dlouhodobější rozptýlení, pořidtě si domácího mazlíčka. 

Zobrazeno 268 krát
Naposledy upraveno: čt., 14. duben 2022 22:49
Pro psaní komentářů se přihlaste