po., 12. duben 2021 22:13

Prago Union vydává novou desku Made in Strašnice

Nová deska Made in Strašnice vyjde již brzy Nová deska Made in Strašnice vyjde již brzy Zdroj: https://www.instagram.com/katoprago/
Možná jsem moc, ale ty jsi nejvíc. Prago Union, hiphopové uskupení z Prahy, vydá na přelomu měsíce dubna a května novou desku. Ponese jméno Made in Strašnice a notoricky známý frontman Kato slibuje 18 tracků nabitých kvalitními texty.

Adam Svatoš, vystupující pod stage jménem Kato, působí na hudební scéně od devadesátých let. Velkou dávku popularity si získal ve skupině Chaozz, která stojí za různými hity, jako je například píseň Vodopády. Patří mezi naše nejuznávanější MC s nezaměnitelným hlasem.

V roce 2002 se zrodilo Prago Union a Kato tak pokračuje v kultivování rapové české scény svým osobitým projevem. Místy až poetické texty plné rýmů a slovních hříček si získali odlišné generace posluchačů a vůbec tak neplatí, že „Prago je jen pro dědky”.

Mezi kriticky oceňovaná alba od Prago Union patří například Dezorient Express, Smrt žije nebo poslední deska Perpetum promile, která byla vydaná v roce 2019. Na všech albech hostují další významné rapové osobnosti jako je MC GEY, Rest či beatový klasik DJ Witch a přidávají tak jednotlivým trackům na kvalitě. Na kontě mají i dvě ceny Anděl. Made in Strašnice vzniklo v průběhu pandemické doby a při tvorbě se údajně zapojila celá kapela. „Pořád můžeme tvrdnout ve studiu a udělat za rok celou novou desku,” říká sebevědomě Kato.

prago 2
 Kato zatím své fanoušky napíná postováním názvů jednotlivých písní na svém Instagramu, přičemž by každá měla mít vlastní osobitý cover, který nakreslil on sám. Jako největší lákadlo však působí skladba Bezesný dny, která nedávno spolu s videoklipem vyšla jako poslední teaser k desce Made in Strašnice. Podle všeho to vypadá opět na kvalitní muziku, která snad trochu vzkřísí čest českého rapu. Kato sice nemá zuby, ale do do hudby se umí pořádně zakousnout.

Zobrazeno 207 krát
Naposledy upraveno: út., 13. duben 2021 11:59

1 komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste